Diskusia: 1000 km na ebiku CTM Pulse Pro: časť 2/3

 • M07.10.2019 - 11:02 Trvalý odkaz

  K tej kritike...keď už ste sa snažili porovnávať s inými motormi, tak by ste o nich mali niečo vedieť. Práve motory Shimano (E7000 a E8000) sú považované medzi ebajkermi za to NAJ čo je na trhu dostupné. Nehodnotím BAFANG a Vám by som radil zdržať sa hodnotenia Shimana s tým čo ste "počuli", že ich výkon nie je "dostatočný" :)

  M08.10.2019 - 06:31 Trvalý odkaz

  In reply to by Richard Hombauer

  To je síce rozdiel, ale tiež je to hlúposť. Pretože práve Shimano je známe svojim výborným senzorovým vyladením záberu. Práve preto nepotrebuje 5 stupňov ako Bafang, ktorý za neplynulý záber kritizujú ;) A dokonca ani 4 stupne ako Bosch. Znovu hovorím. Radšej sa raz previesť ako vypisovať mudrosti z počutia.

  Richard Hombauer08.10.2019 - 09:39 Trvalý odkaz

  In reply to by M

  jasne, beriem. idem na to inak nez ostatne weby - kupil som si ebajk, nech sa s nim poriadne zoznamim. nekritizujem konkurenciu, tak to vnimas ty. len som sa pokusil nacrtnut, ze medzi motormi su nejake rozdiely, napriklad v odstupnovani asistencie. nikde nepisem, ze Bafang je najlepsi. len pisem, ze ho netreba zatracovat, nemal som s nim jediny problem. iba pri stupani do velmi, velmi strmeho kopca na najslabsom prevode s najsilnejsou asistenciou som si vsimol mierne zmatocne zaberanie. ale tak sa tym bajkom ani nema jazdit, to nie je motorka. :) velmi sa tesim z tvojich aj inych komentarov, nik uceny z neba nespadol. vyznam clanku je vsak niekde inde - zasvatit ostatnych do temy ebajk. a som vdacny za kazde doplnenie. :)

  Laco10.10.2019 - 12:03 Trvalý odkaz

  K tomu odblokovaniu:
  - je to nelegálne
  - priemerný človek vie dlhodobejšie ťahať rýchlosťou 25km/hod
  - telo si vie zvyknúť na určitú záťaž (zvyšovanie kondície) ale oveľa rýchlejšie vie zlenivieť
  - nepoznám majiteľa ebiku ktorý by si uberal pomoc motora - každý len rieši to ako by ťahal motor viac (odblokovanie, náhradný akumulátor...)

  Za mňa:
  ebike ako dopravný prostriedok náhrada auto -OK
  pre niekoho so zdravotným obmedzením - OK
  športovanie, zdravie, kondícia - ani náhodou
  cykloturistika - ak je partner o niekoľko výkonových tried vyššie tak hádam sa dá prižmúriť oko

  Samozrejme som mal možnosť vyskúšať si kvalitný ebike takže mám skúsenosť ale taktiež mám skúsenosť s klasickým bikom ;-)
  Vo 45 rokoch som si kúpil jazdený MTB za 400€ a na prehováranie kamaráta som skúsil MTB maratóny - v druhej sezóne sa umiestňujem v 1/3. Kondične som išiel hore neskutočne a to ročne najazdím len niečo cez 2000 km.