Dilema: Apple iPhone 7 (128 GB) vs. iPhone 8 (64 GB)

  • david hulák 08.10.2017 - 13:20

    Iphone 7 za cenu 8 64GB nevýdde už 256GB?

  • Juraj 050608.10.2017 - 14:18 Trvalý odkaz

    Aktuálne mám iPhone 6s. Plánujem kúpiť plus verziu. Pôvodne som plánoval,keď vyjde iPhone 8 plus,že ho kúpim. Vzhľadom k tomu,že Apple vyrobil iPhone 8 plus zo skla,tak som od kúpy ustúpil.V najbližších dňoch,alebo týždňoch kúpim IPhone 7plus,pravdepodobne 256 GB verziu (poťaže 128GB). S týmto smartfónom si počkám,aj pár rokov na príchod plus verzie,ktorá nebude zo skla a,už vôbec nie z plastu (teoreticky).Počkám na iné materiály...Cena iPhone 8 plus má neodradila...Veľmi má sklamalo použitie materiálov (sklo)pri nových zariadeniach od Applu

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn08.10.2017 - 14:44 Trvalý odkaz

    Isiel by som do iP7 128GB. Rozdiel vo fotakoch nebude az taky velky a vykon je tiez dostacujuci. Realna cena iP7 128GB sa pohybuje okolo 650eur. Alternativa iP8 256GB ide cez 900eur.

    Juraj 050608.10.2017 - 14:49 Trvalý odkaz

    Jasné ja chcem väčší displej,ako 4,7 palca,tak preto prejdem na 5,5 palcový (iPhone 7plus).Predám iPhone 6s a doplatím k iPhone 7plus rozdiel.

    Scotty08.10.2017 - 15:01 Trvalý odkaz

    A čo tak to ísť do bezramikoveho telefónu ako s8, g6 poprípade note 8 keď chces ísť do väčšieho displeja ? Pluskove iPhonu sú dosť lopaty oproti spomenutým zariadeniam a nehovoriac v pomere displej telo ...podľa mňa aj zarytý jablckar by bol s každým s mnou vymenovaných telefónov spokojný len vy proste z princípu nič iné nechcete vyskúšať

    Brano08.10.2017 - 15:05 Trvalý odkaz

    ak niekto uvazuje o iPhone a tie zariadenia mu vyhovuju lebo je na ne zvyknuty a ma nakupene nemale mnozstvo aplikacii pre svoj ekosystem, tak len tazko sa necha presvedcit na android, kde veci funguju troska inak ako v iPhone. Nechcem povedat ci lepsie alebo horsie, to si urci kazdy sam, no prechod moze byt tazkopadnejsi. Tiez sa toho prechodu obavam ;)

    ondrakomous08.10.2017 - 15:07 Trvalý odkaz

    z iphonu 6s na iphone 7, 8 se podle mého nevyplati vůbec prechazet, rozdily jsou hodne maly, navíc velky narust hmotnosti, chybi audiojack, podle me je daleko lepsi kauf třeba LG g6, v30, Samsung s8. v podstate to napsal scotty tesne předemnou, mel jsem na chvili lg g6 a je to uplne bozi telefon momentalne nejlepsi pomer cena/vykon na trhu a iphone 7 lg nesahal ani po kotniky. iphone 7 je proste zastaraly, kdyz vidis bezrameckovy telefony samsung s8, lg g6 je to obrovskej rozdil.

    Scotty08.10.2017 - 15:26 Trvalý odkaz

    Napíšem to takto ...som študent v ba....a 80 % percent ľudí z môjho okolia majú iphone...a 99% z týchto ľudí nepoužíva telefón na nič iné ako INsta FB fotenie volanie...cize nemajú v mobile žiadne platené aplikácie ....a viem že by si iný telefón nekúpili len z princípu lebo proste iphone ja musím mať iphone ...a toto je to čo mňa série ... Iphone ja najrýchlejší vôbec mi neseka a podobne to sú také reči starej matere...vždy sa smejem keď im niečo nejde alebo sekne a môžem ich podpichovat...týmto neobhajujem Android samozrejme každý telefón občas štrajkuje...ale argument lebo IOS mi proste nestačí lebo už to nieje to čo to bývalo...takže ľudia chcú iphone preto lebo chcú byt in a nie preto že by bol v niečom lepší...radšej si kúpia bazarovku 4 ročný iphone ako poriadny Android ...

    Scotty08.10.2017 - 15:32 Trvalý odkaz

    A prechod z iPhonu na Android určite nebude jednoduchý ...to isté platí naopak...ale tak to platí všade v živote každá zmena nemusí byť pre človeka jednoduchá a je len na ňom ako sa stým vysporiada a či sa vôbec chce ...ja viem že na Android si znova dokážem zvyknut ...

    Juraj 050608.10.2017 - 15:49 Trvalý odkaz

    Pred takmer 2 rokmi som kúpil iPhone 6s 64GB,ale rozmýšľal som nad 6s plus..Rozhodol som sa pre 6s no neskôr som prišiel na to,že som mal ísť do 6s plus...Nevadí teraz,keď budem kupovať,tak nekúpim iPhone 6s plus,ale už 7plus.Budem mať pár rokov pokoj...Smartfóny mením zvyčajne,každé 2,3,4 roky. Väčšinou po dvoch rokoch,uvažujem o novom,niekedy po troch rokoch vymením.Keď smartfón má 4 roky,tak sa dá považovať za technologický zastaralý...Mal som androidy,ale vlajkové lode...Bol som spokojný. No pokiaľ výrobca skončí s podporou po dvoch rokoch,tak vtedy je dobre predať android. Androidy sú tiež kvalitné,ale vlajkové lode od výrobcov a držať ich dovtedy pokiaľ ich výrobca aktualizuje. Výhoda IPhone je v tom,že po dvoch rokoch smartfón predám za podstatne vyššiu sumu,ako vlajkovú loď s androidom,ktorá je rovnako stará...Takže stratím menej peňazí pri predaji...

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne08.10.2017 - 17:05 Trvalý odkaz

    mam rok prave iPhone 7 128GB a necitim ziadnu potrebu ho menit za 8. Iste, nejake vylepsenia tam su, ale... uz ked tak za iPhone X, co ze zas ale kopa penazi, a to radsej si kupim rodinnu dovolenku a budem na nej fotit so sedmickou. Neviem co Tomas ma. Ak predosly model, 6, alebo 6S so 16 ci 64GB uloziskom, potom 8 moze byt ako logicka volba a rozumny upgrade. Inac by som bral to co Richard, iPhone 7, 128GB.

    ondrakomous08.10.2017 - 17:17 Trvalý odkaz

    tady jde o to, ze LG G6, Samsung s8 jsou oproti iphonu 7 o generaci dopředu, apple v podstate jenom okopiroval android telefon s modelem X, oni neprisli s nicim novym, s8 je třeba natriskana technologiemi a není tam zadny vetsi kompromis krome ctecky otisku na zadni strane. a softwarove je IOS 11 neuveritelne zabugovany, to pisou všechny servery přes jabka napric, apple nezvladl prechod na IOS 11, takze napr. s s8 budes mit odladenejsi system, to je proste fakt, navíc pristupne uloziste, slot na karty, audiojack, amoled, vetsi vydrz baterky, rychlejsi bezdratovy nabijeni....muzu tady uvist 10-15 věci, který jsou proste navíc a realne je vyuzijes, v dnesni době si ani absolutni fanda applu jabko nekoupi, protože je to nesmyslny, rusit věci jako audiojack, rusit format JPG. scotty tvrdi, ze zna dost jablickaru kolem sebe, kteří by nepresli, ja znam spoustu jablickaru, kteří prave od applu doslova utekli, protože apple "pridava lidem starosti", JObs chtěl lidem věci zlepšovat.

    Juraj 050608.10.2017 - 17:43 Trvalý odkaz

    Hm...V minulosti urobila Nokia chyby a stálo je to,že stratila dominantné postavenie na trhu.Teraz,už Nokia opäť vyrába smartfóny,ale pozíciu na trhu,už zrejme nedobehnú...Jedine,keby prišli s niečím výnimočným ( technológie).Bol som skalný fanúšik Nokie. Posledný model,ktorý som mal bola Nokia N9.Po rozhodnutí Nokie prejsť na Windows som od Nokie odišiel a viac som,už Nokiu nechcel...

    Juraj 050608.10.2017 - 17:58 Trvalý odkaz

    Ťažko je povedať,ako to bude...Apple má síce meno,ale,ak stratí zákazníkov...Môže skončiť,ako Nokia...

    Mashe08.10.2017 - 21:48 Trvalý odkaz

    Apple má notebooky, desktopy, tablety, hodinky, dokonca vlastní aj beats, prostriedky na vývoj, tá firma je tak zahojena do budúcnosti že by sa fakt muselo stať niečo vážne aby to Apple pocítil

    Peter Čapkovič08.10.2017 - 22:03 Trvalý odkaz

    Stále nechapem to čachrovanie s pamatami... To nemožu dat s každym modelom 32, 64,128 a 256GB ...??? ale vlastne chápem, snaha čo najviac zarobit...

    ondrakomous08.10.2017 - 22:06 Trvalý odkaz

    srovnani s nokii asi neni uplne na miste, je to jedna z nejhodnotnejsich firem na svete, pruser je, ze se z jabka stala masovka tj, prumerny hardware a jeste prumernejsi software, druhej problem je, ze v urcitym ohledu inovuji spatnym smerem, veci jako jack a format JPG tu byly desitky let a byly zatracene uzitecny, me se to jako zakaznikovi nelibi, telefon bez audiojacku fakt ne, na redukce byli dost dobri v sony, ti vzdycky v devadesatkach vymysleli nejaky :zhorsovak:, apple je aktualne asi nejvetsi mistr "zhorsovaku". jediny o co slo sony, potažmo applu dnes je vydelavani na nesmyslne drahem prislusensti, redukcich, vlastnich formátech, atd., je jasny ze do budoucna se jim to vymsti, minamilne v tom, ze zakaznici zacnou hledat pohodlnejsi, jednodussi reseni.

    Juraj 050608.10.2017 - 23:28 Trvalý odkaz

    Ja píšem o minulosti....Teraz Nokia je... Voľakedy to bola hodnotná firma (myslím,aj hodnotu akcií). Dnes to neplatí...Niekedy Nokia bola cool....Myslím vlajkové lode Nokia...

    ondrakomous09.10.2017 - 00:54 Trvalý odkaz

    iphone 7 je podle s7 odpad, na to testy nepotrebuji, znam iphony velice dobre prakticky od 3gs. mozna na to existuje vedecky rozbor na youtube, otazka jestli se vubec nejakym testum da verit v dnesni dobe. iphone 7 plus je tezky, velky, zastaraly skoro ve vsem, dneska je doba bezrameckovych mobilu. si prece nekoupim 200 g lopatu o 2cm vetsi s mensi uhloprickou, kdyz mi lg nabizi vsechno v mensim, lehcim a hlavne modernejsim designu, plusko je obri tezka lopata podle si s8, lg g6 pokud si to clovek osaha nekde v obchode v zivote si nekoupi lopatu

    Knoxville09.10.2017 - 01:16 Trvalý odkaz

    Iphone 8 Plus=parodia na telefon.
    Uz pomaly zhanam V30. Zrejme najmensi a najlahsi 6 palcovy fon na trhu. To bude parada... ;)

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn09.10.2017 - 02:11 Trvalý odkaz

    Chlapec sa rozhoduje medzi dvomi telefonmi s iOS a vy mu tlacite Android :)))

    Nokia uz nie je Nokiou akou bola pred x rokmi. Mobilnu diviziu kupil Microsoft, ktory mal dva roky licenciu aj na samotny nazov Nokia (potom pouzival Lumia). Nokiu ako znacku pouziva HMD Global (niektori byvali zamestnanci Nokie) a ten svoje mobily nechava vyrabat v Cine. Mobilna divizia Nokie zaspala dobu, podobne ako Siemens, Alcatel, Ericsson atd. Teraz zaspava Sony a HTC a z cervenych cisel sa snazi dostat LG.
    Apple je uplne niekde inde a z mobilnych znaciek ma stale najvacsie zisky (aj ked je v predajoch treti).
    A niekto mimo misu pise ako sa tesi ze mu tato kupi novy mobil :)))

    ondrakomous09.10.2017 - 11:41 Trvalý odkaz

    jenom popisujeme realnej stav věci, ja jsem se jabka musel zbavit po updatu na ios 11, jejich updaty jsou doslova katastrofa, dokazuji to i průzkumy, ze cimdalmin lidi updatuje na nejnovejsi os. je to kazdej rok dokola, porad vydavaji software s bugama. zacalo to na IOS 10. v IOS 11 presli na 64bit aps, jenze aplikace nikdo nepredelal, no tak nefunguji, nemluvim o tom, jak 11 zere baterky.

    Peter09.10.2017 - 12:41 Trvalý odkaz

    Ludia, mám Apple iPad 2017 (5.generacia). Neviete ako na tomto funguje ios 11? Je to v pohode či horšie ako s ios 10? Nedočítali ste sa niečo?

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne09.10.2017 - 14:11 Trvalý odkaz

    Ja mám ipad mini 2 s Retina displejom a funguje normálne...

    Knoxville09.10.2017 - 14:19 Trvalý odkaz

    Tak tomu ver ze mi ho Tatko kupi.A k tomu este Iphonik X.Aby taki zebraci ako si TY,pukli zavistou... :D.

    Mashe09.10.2017 - 15:14 Trvalý odkaz

    Vau, :D slovenska mentalita ma nikdy neprestane udivovať :D

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn09.10.2017 - 20:10 Trvalý odkaz

    Knoxvillko to ti tatino nekupi, zas si nefandi :))) Ale skus sa tesit aj v dalsich temach. Dve su malo :)))

    Knoxville09.10.2017 - 21:15 Trvalý odkaz

    Ja sa mozem tesit v kolkych temach budem len chciet. A Zebrak ako TY s tym nic neurobi. To je na tom najlepsie... :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy09.10.2017 - 21:30 Trvalý odkaz

    Uz dajte domu "inteligentovi" ban.
    O telefónoch vie prd, (vieme svoje ;) )uráža tu ľudí a pritom sám má holu rit..

    Knoxville09.10.2017 - 21:54 Trvalý odkaz

    No Maros,si sa ukazal veru. Smutne od Teba.. :(

    Peter10.10.2017 - 02:25 Trvalý odkaz

    Pripomenulo mi to stenlyho. LuL.
    Je tu medzi nami či to už vzdal?

    Ako ios 11 funguje na tabletoch? Mám na ipad 2017 ho inštalovať, či mám nechať ios 10?

    Tomas10.10.2017 - 08:32 Trvalý odkaz

    Nainstaluj, najnovsi update iOS prinesie kopu novych smajlikov :D Lebo to sa zda teraz ako priorita pre Apple :D

    Peter10.10.2017 - 10:50 Trvalý odkaz

    Smajlika pošlem 1x za deň. Ten ma nezaujíma.
    Ale veľmi ma láka ta časť updatu zameraná na tablety a ich funkcionalitu, lebo až š ňou prichádza ako tak viac plnohodnotná práca š tabletom pre mňa.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne10.10.2017 - 13:31 Trvalý odkaz

    Ako som pisal inde, mam ipad mini 2 a funguje mi iOS 11 spokojne. No je aj trochu otravny, dock je plavajuci, ukladaju sa don posledne ulohy, ak to povolis a pri skrolovani zo spodnej strany sa vysuva pri vychodzich nastaveniach. Ide to zmenit, musis ale tablet trochu konfigurovat!

    Na druhej strane, je to celkom prijemna zmena, najdes okolo toho plno videi na youtube.

    Ale mozes sa pre istotu este raz opytat, mozno ti teraz niekto odpovie konecne.

    ML10.10.2017 - 23:47 Trvalý odkaz

    Kurna aj s 11-kou, zas to zamrzlo... :-(

    drforemen24.12.2017 - 12:48 Trvalý odkaz

    Ahoj. Mam tiez iPad 2017 s najnovsou aktualizaciou iOS a mozem iba odporucat ;) Zasadne zmeny to nie su, ktore by Ta vyvratili zo stolicky, ale urcite je na nom praca po vsetkych smeroch efektivnejsia :) Ja uz nemam vyse roka laptop a nechyba mi. Dokupil som Belkin klavesnicu /mimochodom kompatibilna na Air 1 aj iPad 2017/ a napr. aj prezentacie v MS Office na nom robim.

    drforemen24.12.2017 - 12:58 Trvalý odkaz

    Ja uz niekolko rokov striedam Android a iOS. Ale vzdy u mna vyhrava iOS vdaka aplikaciam, ktore som doteraz v pozadovanej kvalite na Android nezohnal a to dlhodobo. Niektore aplikacie, s ktorymi bezne pracujem nema Android vobec. Aj ekosystem, ktory mam v iOS mi uz prakticky prirastol k srdcu, preto som uz nejaky cas ustaleny len v Apple. Nema vyznam riesit ci je lepsi Android alebo iOS. Pre mna je to iOS. Pre moju mamu a brata studenta Android. Moji kolegovia maju Galaxy S8 a Gear hodinky, ja mam iPhone a Apple Watch. Vsetci sme spokojni. Co mna mrzi osobne je asi len to, ze Apple nevylepsuje iPhone SE, ktory je pre mna najlepsi smartphone aky som mal co sa tyka praktickosti. Preto uz uvazujem o iPhone 7/8. Vzhladom k cene a postacujucemu vykonu to bude asi 7, nakolko ma zmeny na 8 nepresvedcili uplne dostatocne, ze su oproti generacii 7 rozdielove :D

    ML24.12.2017 - 14:32 Trvalý odkaz

    Ja to pozorujem naopak - sú aplikácie, ktoré sú na androide, a nenájdu sa na iOS, čo si myslím, že vyplýva z filozofie oboch systémov. Je jasné, že kvôli uzavretosti iOS majú vývojári oveľa menej možností ako pre android.

    david hulák27.12.2017 - 01:14 Trvalý odkaz

    Myslíte si že je okej keď mi cca 5 sekúnd aj nejaké stotini načítava stránky na iphone SE 32GB? Je tam IOS 11.2.1 ainternet máme 6mbit/s .