5x pre a proti Nokia Lumia 1020 - fotomobilová dilema

  • ondrakomous 26.04.2014 - 17:28

    bod 3 jsem resil u lumie 920 nastavenim casu v nokia camera a nastavenim iso, rozmazany to pak nemas, akorat to budes muset prisvetlit v pocitaci, priklad nastavim 1/125 a prihulim iso, nedavam vic jak 400u compaktu, pak uz to desne sumi, dobrej fotograf uz to citem tak nejak trefi, 920 mela fakt mizernou automatiku, mimochodem nokia camera je genialni apk, u 920 jsem pouzival vyhradne maunalni ostreni!!!!
    jinak oslavy se dost tezko foti i s dobrym comptaktem, pokud nepouzivas externi blesk, pokud pouzivas blesk vestaveny u kompatku, je to stejna mizerie, prepaly, cerveny oci, atd.. na oslavy a ruzny party potrebujes zrcadlo s Lkovym sklem od canonu a externi blesk metz, pak fotis jak PÁN FOTOGRAF. oslavy sem mel problemy fotit s proficompactem canonem s100, panasonicem lx5. napr. u samsungu mi chybi hlavne manualni ostreni v makrorezimu, duvod, proc bych si nikdy nekoupil lumii je windows, ten system mi nikdy nebude sedet, verze 8.1 byla ztrata casu.

  • jarpo26.04.2014 - 19:29 Trvalý odkaz

    Celkom v pohode recenzia, akurat nechapem ten slaby displej. HD nestaci na 4,5"? Medzi HD na 4,5" a FullHD na 5" som teda na pohlad rozdiel nevidel.

    ondrakomous26.04.2014 - 19:34 Trvalý odkaz

    naprostej souhlas!!!!lumie obecne maji jedny z nejlepsich displayu.

    Me_Gusta26.04.2014 - 20:20 Trvalý odkaz

    Full HD na 4,5"? To by bolo úplne zbytočné a myslím, že 332ppi je dosť. Zato baterka by nevydržala ani deň. Moju Lumiu 920 dokážem za 15 minút scucnúť o 10% batérie.

    Richard Hombauer26.04.2014 - 22:56 Trvalý odkaz

    displej slaby vzhladom k cenovke mobilu. ale samozrejme, ze ten je najmensim problemom. viete, ze nie som slepym fanusikom Full HD obrazoviek pod 5 palcov.

    Marián Petrík27.04.2014 - 12:54 Trvalý odkaz

    už to tu bolo napísané a s tým súhlasím, že oslavy sa fotia ťažko a to hlavne, ak sa použije len automatika. pri horších svetelných podmienkách sú nevyhnutné manuálne nastavenia, veľa sa tým dá zmeniť. tiež súhlasím s tým, že na kvalitný kompakt to nemá, ale na tie lacné apriemerné určite áno. a konečne je tu niekto, čo na systém od ms len nekydá. veľmi často mi v rôznych recenziách chýba triezvy pohľad na tento systém. je veľmi dobré, že osmičky sú tu, aspoň je možnosť výberu. žiaľ,veľmi zlú prácu odvádzajú v predajniach operátorov, ktorí doslova ľudí odrádzajú od kúpi nejakej lumie. pritom si myslím, že tie slečinky v predajniach sa tomu vôbec nerozumejú.

    zacko27.04.2014 - 13:30 Trvalý odkaz

    Mám pocit, že tá klávesnica je veľmi špecifická, ak dám svoju Lumiu niekomu nie WP-orientovanému tak na nej nevie absolútne písať zato ja, doslova hocako opitý na nej dokážem písať jedným prstom bez chyby. Netvrdím, že to je tá naj klávesnica na svete, ale asi to chce len zvyk.

    nerd27.04.2014 - 14:49 Trvalý odkaz

    Fry ja mam prave pocit ze u operatorov sa wp predava viac ako by si zasluzil :)

    DoubleG27.04.2014 - 17:29 Trvalý odkaz

    To si nemyslím nerd. Aj ja mam skúsenosť, dvakrát som vyberal wp mobil na paušál, dvakrát ma bulikali na Android telefón.

    ondrakomous27.04.2014 - 17:36 Trvalý odkaz

    richarde, neni to jenom o rozliseni displaye, je to podle me hlavne o pouzite technologii displaye, 920lumia ma IPS a toto ips mi pripada lepsi jak amoled u s4, je to muj subjektivni nazor, 1020 ma prave onen nestastny amoled, dost to nechapu, proc zrovna u fotomobilu namontovali amoled, kdyz amoled ma absolutne neverohodne podani barvy, pokud napriklad s lumii 1020 instagramujes venku, za primyho svetla, tak ses nahranej jak bata s drevakama, pac nastaveni filtru vubec neuvidis.

    kiko2027.04.2014 - 17:38 Trvalý odkaz

    zacko úplne súhlasím ja som si na ňu zvykol asi až po týždni ale keď som dal mame lumiu (predtým používala xperiu p) tak povedala že aká dobrá klávestnica :)

    Marián Petrík27.04.2014 - 19:05 Trvalý odkaz

    píšem z vlastnej skúsenosti a zo skúsenosti svojho kamoša, ktorému sa stalo to isté. podobné to je aj s predajom foťákov. bol som pomôcť kamošovi vybrať nejaký kompakt a predavačka bola doslova zhrozená z toho, že sme nevybrami 16mpx, ale len 10.

    ondrakomous27.04.2014 - 20:23 Trvalý odkaz

    pocet megapixelu je obycejnej reklamni trik, jde hlavne o pocet optickych clenu, jejich velikosti, velikost snimace, uvedu priklad nikon d60 se setakem ma 10Mpx, s timhle nemas proti tomu nikonu sebemensi sanci, s 1,8 nikkorem 50 se dostanu na nejakych pocitam 6-7litru u bazarovyho, cili cca 250euro, nikon 3100 zacina nekde na 300 euro fungl novy, na 3100 nikona nedostanes stary nikonacky objektivy, nebudou ti prenaset udaje. u konkurencniho eosu 400, ktery mel taky nejakych 10mpx, bohate dostacujicich, pokud delas velkoformatovy tisky, tak si poridis stejne fullframe zrcadlo. pri koupi novyho fotaku se zameruju v tomto poradi 1/svetelnost obejektivu 2/velikost snimace 3/ohnisko 4/velikost pristroje 5/pocet megapixelu, cili v mych prioritach je pocet megapixelu pomalu na konci, pak je cena. rozhodne bych dneska nekupoval kompakt stredni tridy, ty sou diky mobilum pomalu na vymreni, dneska ma smysl investovat do profikompaktu Panasonic lx7, canon s110, sony rx100, tohle jsou nejlepsi tri, v rx100 byl navic pouzitej revolucni velkej chip, s RX100 ses schopnej delat lepsi fotky jak z lowendovych zrcadlovek, ted uz je myslim i dvojka, pak je tu jeste segment takovych tech falesnych zrcadlovek, tam sou chipy zase o neco vetsi, ale jak rikam, muj oblibenej fotak je rx 100 od sony, s tim uz se daji delat velky veci v Tatrach, medvedi, kamzici,nahy baby, atak....

    nerd27.04.2014 - 22:46 Trvalý odkaz

    fry ja zasa poznam 2 baby ktore sa vratili z orange s lumiami :) aj ked ich vlastne nechceli