TIP: bezplatné hovory a SMS s aplikáciou Viber

 • SotiQ 08.05.2012 - 19:23

  Neviete mi poradiť ako sa dá zmeniť názov operátora na Telekom SK? Keďže vidím, že na obrázku je nový názov? Mám totiž Iphone ale stále mi píše názov T-Mobile SK. Máte novú SIM alebo zmena prebehla automaticky? Ďakujem

 • huje®08.05.2012 - 19:25 Trvalý odkaz

  Odskúšané vo WP - zatiaľ v Beta verzii funguje len text a posielanie obrázkov, hlas má byť pridaný čoskoro - podľa zdrojov podobne aj na BB :-)

  Manobb08.05.2012 - 19:39 Trvalý odkaz

  3G sieť je pre kvalitu hovoru výhodou ....

  ... no a pre väčšinu modrákov žiaľ nevýhodou, keďže o 3G môžu len snívať ...
  :-)

  Marko08.05.2012 - 19:47 Trvalý odkaz

  manobb preco ? mne funguje net paradne rychlo... resp takych cca 5MB/s mi hodi testspeed byvam v PO - na mobil staci az az...Skype funguje bez sekania - stranky sa natahuju rychlo...funguje streamovanie hudby...hm ?

  Manobb08.05.2012 - 20:04 Trvalý odkaz

  to: imperator

  Však práve, si medzi tými 31%-tami šťastlivcov.
  A čo zvyšných 69% zákazníkov ???

  Oni si tú výhodu 3G ešte asi dlho neužijú ...

  Lenka Ivančíková08.05.2012 - 20:33 Trvalý odkaz

  SotiQ: mam novu SIM kartu. Nastavit sa to neda. Zmena nazvu by casom mala nabehnut vsetkym zakaznikom.

  huje®08.05.2012 - 20:59 Trvalý odkaz

  Manobb, ja si myslím, že Ty so svojim GPRS Class 10 Alcatel OT 255 D na tom nie si o nič lepšie, ako tá časť populácie ktoréhokoľvek mobilného operátora mimo pokrytie sieťou 3G :-P

  P.S.: Dobre mienená rada na záver: Po Tvojom pamätnom neúspešnom teste svižnej GGG siete s GPRS only Alcatelom OT255D sa doň prosím nepokúšaj dostať Viber :-)

  Profile picture for user palincak@gmail.com

  Pali08.05.2012 - 21:04 Trvalý odkaz

  SotiQ: zmenu loga v Telekome by ti mal zabezpecit upgrade na verziu 5.1.1 alebo mas JB?

  Josa08.05.2012 - 21:11 Trvalý odkaz

  stiahol som si to na Android ale po slovensky to nemam, preco?

  Lenka Ivančíková08.05.2012 - 22:07 Trvalý odkaz

  Slovenska lokalizacia je uvedena u iOS, na Androide pravdepodobne nie je, takze to z clanku odstranim, nech to nezavadza. :-)

  Manobb08.05.2012 - 23:45 Trvalý odkaz

  Hujer, keby si trošku používal mozog, tak by si prišiel na to, že 70% je viac ako 31 % a nie je vinou modrého klienta, že jeho bača to percento nie a nie zvýšiť aspoň na vyše 50 ... I keď to sľubuje (bóže, tých márnych sľubov sme už počuli od neho viac, že ?)

  Síce, na druhej strane, je to i spoluvina zákazníka, že sa nechá "týrať" na technológiach nižšieho levelu (rozumej technicky zastaralej - zaostalejšej ako je rýchle 3G u ružových alebo oranžových - HOLD, to je ten vyšší level, ktorý Ty z vlastnej (s)prostosti nechceš využívať, lebo si zaslepený modrým pozadím ...).

  P.S.: Aby Ťa ten Alcatel už toľko netrápil, je v šuflíku aj spoločne s FF kartou, pretože jeho skutočné využitie bolo úplne iné, o akom sa snažíš stále dookola Ty strápňovať. A svoju úlohu splnil na 100%, ale to by si musel čítať príspevky celé a nevytrhať len čriepky z kontextu.

  huje®09.05.2012 - 00:02 Trvalý odkaz

  Ma.... , žiaľ s najvyšším levelom oranžových mám bohaté negatívne skúsenosti - vlastné, nie JPP a ďakujem, neprosím. Naviac metodika, ktorú používajú hovorí jasne, že za pokrytú sa považuje obec, v ktorej má 50% obyvateľov indoor signál GGG. Každý, kto nemá dutinku prázdnu si to dokáže pretransformovať do zrozumiteľnej reči.

  P.S.: Alcatel je super :-) Na také nemocničné žuvanie rádia v GGG sieti. To bol pamätný Tvoj vlastný gól, ktorý sa zapísal nezmazateľne do análov slovenského novodobého výskumu.

  P.S.2: Ak Ti tečú nervy a nevieš normálne komunikovať bez toho, aby si neurážal, tak s tým niečo rýchlo rob kým sa Ti to úplne vymkne spod kontroly.

  SotiQ09.05.2012 - 00:12 Trvalý odkaz

  Nie nemám JB a mám verziu 5.1.1 a zmena nenastala :(

  Manobb09.05.2012 - 18:18 Trvalý odkaz

  Sú iní modrí majstri, ktorí si dokážu dať vlastný gól. A keby len jeden, že ?

  Ty si teda iná "dutinka", keď si to dokážeš pretransformovať do zrozumiteľnej reči .... (sorry, ale to je Tvoj slovník)

  Inak bavíš ma, ako dokážeš neustále vyťahovať jednu jedinú a tú istú vec stále dookola. Vieš veľmi dobre, že v mnohých veciach hovorím (síce svojským spôsobom) nemilú pravdu pre modrých zákazníkov. To, že sa triafam, toho si Ty sám jasným dôkazom.

  Ale OK, ak Ťa to baví hrať tou istou kartou, kľudne hraj. Vyhrávajú však tí, ktorí platia menej za vyššiu kvalitu služieb.

  huje®09.05.2012 - 20:00 Trvalý odkaz

  Milý Ma.... , nepopieram, že sa rád zabavím na Tvoj účet, najmä keď si do dnešného dňa nedokázal vziať späť tú do neba volajúcu hlúposť o používaní sólo dátovej karty od ružových v megaultra rýchlej GGG sieti v dual foune v čase, keď na trhu boli len takie, ktoré boli GPRS alebo EDGE max.

  S tou dutinkou som asi trafil presne do čierneho keď Ťa tá myšlienka tak zaujala. Ak si to nedokážeš pretransformovať do Tebe zrozumiteľnej hatlaniny, popros niekoho na stanici :-) Veď vieš.

  P.S: Najväčší vlastenec bol ten o trende vracajúcich (sa) zákazníkoch do siete oranžového operátora ak v zápätí vyšla informácia o ich skutočných počtoch a o počtoch odchádzajúcich. Ale ten Tvoj parádny o GGG sieti v GPRS duále Alcatel mu konkuruje :-)

  Ale každému podľa chuti. Ja nemám rád firmu, ktorá namiesto toho, aby vyplatila dividendy robí pôžičkáreň pre matku za megaultra výhodných úrokových podmienok s neskutočnými sadzbami.

  Ozaj, za tých Tvojich 5,97 eura mesačne si už asi v Telekome postavili cca jednu konzolu - ak teda tvrdíš, že si staval/budoval ich sieť - nezabudni si ju pýtať späť keď budeš ako posledný opúšťať ich rady. Jedine, že by si to myslel tak, že si manuálne pracoval na výstavbe siete napr. vo svojom voľnom čase, ktorého máš neúrekom doteraz. Posledné budovateľské nadšenie však opantalo túto krajinu v sedemdesiatych rokoch v akcii Z, ale to sa Ťa určite netýkalo, lebo vtedy ešte DT nesníval o budovaní rádiovej siete GGG na území tejto krajiny.

  Za to jedno Euro, ktoré si platil v O2 určite nakúpili tak zo desať skrutiek. Tak si teda užívaj v kľude to, čo máš. Ja Ti to naozaj prajem.

  Manobb09.05.2012 - 22:02 Trvalý odkaz

  Záhada okolo tzv. špecifického trhu (hoci aj slovenského) a tzv. konkurenčného prostredia u mobilných operátoroch konečne odhalená ?

  Zaujímavé čítanie: (nielen pre Hujerovcov)

  "Specifický trh, říká se mu oligopol"
  Zdroj: http://www.mobilmania.cz/clanky/specificke-telekom... ...

  alebo

  "Mobilní operátoři považují trh za vysoce konkurenční ..."
  Zdroj: http://www.mobilmania.cz/clanky/trh-selhal-konkure... ...

  P.S.:
  Beťári sú tí operátori ....

  galaxi10.05.2012 - 00:16 Trvalý odkaz

  To ten Hujer je novodobí Marx či ako?

  Však keď O2 má malé mini pokrytie 3G siete tak jednoducho musí uznať, že 69% zákazníkov si platí za to čo nemá. Platím si za 2GB dát 11€ u O2 prezentované ako rýchle dáta v 3G sieti a idem cez skapinajúce edge. Hujerko sa už zobuď, keby to bolo aspoň väčšina zákazníkov ale len 31% to reálne má možnosť užívať to čo si platí ...?

  huje®10.05.2012 - 00:55 Trvalý odkaz

  Joso/e51nokia/botto/.../galaxi, ja chápem, že niektorým veciam nerozumieš, ale prečo máš z toho rozcuchané nervy mi nejde do hlavy.

  Ozaj, vedel si o tom, že pri dátových balíkoch si neplatíš typ siete ? A to u žiadneho operátora?
  Ale aj tak touto cestou pozdravujem tých zákazníkov Telekomu, ktorí sú odkázaní na GPRS dáta v sieti Telekomu aj keď majú smartfón :-P

  Aby si bol pokojnejší, dávam Ti na známosť, že ja (a nie som sám) využívam dáta v telefóne pri vypnutej 3G sieti. Šetrí to baterku, rýchlosť je dostatočná - áno, aj v sieti O2 Slovensko.

  Keď už dosnívaš svoj sen o úplnom pokrytí (áno, aj v Bratislave poznám pár miest, kde je to chabé až žiadne alebo sa telefón prepína z jednej siete do druhej - pre Teba po lopate z 2G do 3G Orange) - tak po takýchto zážitkoch naozaj netúžim. A to už nevravím o probléme v rámci hovoru, kedy bežne hovor pri tomto prechode spadne a pri opätovnom pokuse o nadviazanie spojenia sa volaný krátkodobo javí ako nedostupný.

  Ak konečne nájdeš vytúžený pokoj a toho svojho vysnívaného Vietnamského operátora, budem spokojný aj ja, lebo bude o jedného hľadača raja menej :-P Zatiaľ si migruj kade tade, zbieraj bonusy, kupuj babkám dual sim telefóny, ruš pevné linky. Ja si budem užívať voľnosť a slobodu v dátach, telefonovaní a VOIP službách v sieti O2 Slovensko.

  P.S.: Ozaj, vedel si, že na pevné linky môžeš aj zo siete O2 Slovensko volať za 0,016 € / minútu a to aj do zahraničia ? Pre Teba preložím - jedna celá šesť desatín eurocentu za minútu hovoru. O cenách volaní na mobily Ti radšej písať nebudem, nerád by som Ti spôsobil poškodenie zdravia. Tak vedel si ? Žiadne prepadávanie kreditu, žiadne obmedzovanie dobou platnosti nejakej SIM karty. A nie je k tomu potrebná ani GGG sieť. Nevedel? Tak sa namiesto tých hlúpostí čo produkuješ nie len na tomto serveri pekne uč milý joso. Máš čo doháňať.

  P.S.2: Keď sa Ti vráti vedomie (inak si neviem vysvetliť ten Tvoj stav), tak mi napíš, ako si prišiel k tomu, že si 69% zákazníkov platí za to, čo podľa Teba nemá :-D Radšej si otázku a ten svoj blábol prečítaj opakovane niekoľko krát, nie som si istý, či rozumieš vlastnému napísanému textu. A už radšej nedávaj žiadne (hlavne matematické, či také, kde sa vyžaduje aspoň priemerná dávka logiky) perly josík. Naozaj pre Tvoje dobro to už nerob.

  Manobb10.05.2012 - 01:50 Trvalý odkaz

  To si ma ale upokojil, že všetkým naokolo "tečú nervy", len Ty si absolútne pokojný a spokojný s modrou sieťou "pri vypnutej 3G sieti".

  Tá úľava musí byť neskutočná pri zistení, že Ty vlastne ani tú 3G sieť nepotrebuješ nielen na teoretických 30%-tách, ale vôbec. Škoda len tých vyhodených investícií operátora, na ktorých sa podieľaš aj Ty svojimi účtami, hoci GGG nepotrebuješ. Ale to som už vlastne napísal ...

  Nevadí, však aj ty sa zvykneš opakovať.
  Dobrú noc a sladké sny o tej Tvojej voľnosti a slobode. Len aby sa Ti náhodou neurobilo z toľkej voľnosti náhodou nevoľno.

  P.S.: Hujer, nerád to používam v diskusiách, ale spravím výnimku. Pôsobíš na mňa ako obyčajný trapko, ktorý nedokáže dokonca ani dlhodobejšie písať pod jedným nickom. Koľko ich vlastne používaš ? Ja dva, lebo Manobb mám bloknuté (ale to Ty vlastne vieš, lebo Ty vieš vlastne všetko). Prečo však nepoužívaš aj Ty iba jeden nick ? Odpovieš pravdivo ? Neodpovieš ....
  Alebo snáď nemôžeš a tie nicky sú nástrojom na manipuláciu diskusií ? Tak ako to vlastne je ?
  Pre koho alebo v prospech koho pracuješ ? Jáj, zabudol som, Ty si len Hujer a teší ťa ....

  P.P.S.: Sorry redakcia, ospravedlňujem sa za dnešnú diskusiu tu, ale aj táto diskusia je vlastne iba jasným dôkazom toho, že registrácia je neúčinným prostriedkom na obmedzenie príspevkov "mimo tému". Ak nie je návštevnosť, resp. skutočná čítanosť, nie je ani relevantná diskusia. Slabá diskusia = slabý záujem o článok/portál a podobne. To len aby sa nezabudlo ... Zlaté dobré fony.sk spred niekoľkých rokov. Teraz tu ani pes neštekne, iba Hujer sa tu vytešuje z modrej GGG siete, ktorú vlastne nepotrebuje a nepoužíva. Trapko.

  huje®10.05.2012 - 02:24 Trvalý odkaz

  Aha, tak trapko? Nezdielam s Tebou ten Tvoj jediný správny názor ? Zvykaj si. Cím skor to pochopíš, tým lepšie pre teba.
  Ubezpečujem ťa, že nežijem ani z daní občanov, nerobím ani hovorcu a ani nepracujem v telko biznise. Rovnako, ak ťa to tak strašne zaujíma, na tomto portáli (ale a na iných) používam výhradne vždy jeden jediný, tebe vždy dobre známy nick. Tvoje obavy nie sú na mieste a sú len výplodom tvojej až príliš bujnej fantázie.
  Ak už je to z tvojej strany všetko, potom dobrú noc. Snívaj svoje sny o tom, ako vedieš stádo a revolúciu.
  P.S.: ked si začnem ako ty posielať obrázky do nejakého svojho e-shopíku aj z lesa ako to robíš ty, potom pouvažujem o tvojich jedinečných myšlienkach o rýchlych dátach a o ich využití v GPRS Alcateli. Zatial si vystačím s tým, čo mám. Aj napriek tvojmu znechuteniu.

  Manobb10.05.2012 - 08:47 Trvalý odkaz

  Hmm, tak daj nejaké linky z tých portálov, kde si tiež hujer, Ty Trapko.

  Miso18.05.2012 - 17:56 Trvalý odkaz

  LUDIA UVEDOMTE SA!! PISTE K VECI A NERIESTE SI TU SVOJE KOMPLEXY!
  Odporucam redakcii mazat prispevky mimo temu. Hlavne ak su to prispevky ako v tejto diskusii...odporucam upravit forum tak, aby pri kazdom prispevku bola moznost "nahlasit prispevok", lebo toto je cisty odpad. Par ludi co nevedia ovladat svoje ego sa tu hada uplne, ale uplne mimo temu.. snad ich odradi to, ked im budu tie prispevky mazane. Viem ze by to znamenalo vela roboty navyse, ale toto je fakt otras