Diskusia: Samsung Galaxy Watch 3

 • Peter06.08.2020 - 06:27 Trvalý odkaz

  Pistete, ze bude 41mm a 45mm verzia, cenu mate za 42mm ? Inac hodinky sa mi pacia, ale je to de facto to iste ako Samsung Active 2, ibaze 2 x drahsie.

  Scotty06.08.2020 - 15:55 Trvalý odkaz

  zaujímalo by ma na akom princípe počítajú spálené kalorie pri aktivite, lebo mám galaxy watch, a som maximálne sklamaný že som nešiel do hodiniek od garmin. Galaxy watch nezohladnuju aktualnu srdcovú frekvenciu pri záťaži, vyhodnocujú výsledok iba na základe zadaných parametrov v aplikácií ( pohlavie vek výška váha atd) . Nehovoriac o tom že hodinky majú problém odmerať tep v klude a pri aktivite ked je človek spotený je to už obzvlášť bez šance. Za mna tie hodinky nie su hodné ani cenovke kedy som ich ja kupoval po dvoch rokoch od vydania (250€ ), a nie to ešte ked sa bavíme o horúcej novinke a cene nad 400 €. Som dosť prekvapený ako ich všade chvália a prezentujú ako jediné plnohodnotné android smartwatch.

  Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

  oxy06.08.2020 - 16:02 Trvalý odkaz

  In reply to by Scotty

  žiadne meranie srdcovej frekvencie na zápästí nie je presné, ani garmin Fénix 6pro to nezvládla na 100% (mozno tak 70)
  ako mozu byť Galaxy watch jedine plnohodnotné ANDROID smart watch ked bezia na tizen-e?

  Scotty06.08.2020 - 16:09 Trvalý odkaz

  In reply to by oxy

  zle som sa vyjadril, mal som na mysli pre android zariadenia čiže okrem apple watch. A ja nehovorím o presnosti, aj ten výpočet kalorií viem že bude vždy odhad, ale je rozdiel mať odchýlku 5 % a 50 % .

  Miro06.08.2020 - 21:11 Trvalý odkaz

  In reply to by oxy

  Meranie na zápästí u Garminov je dosť presné, až na nejaké výnimky ktoré sú tam popísané. Zdá sa mi že tetovanie, hustota ochlpenia a farba (alebo odtieň) pokožky. Ďalej nezohľadňuje variabilitu srdcového tepu, a to je dosť dôležitý údaj. Kvôli tomu som kúpil ku Garminom HRM pás a pri určitých športoch mám pokročilé metriky. Hlavne pri behu

  Profile picture for user grabec.tibor@gmail.com

  TBK07.08.2020 - 11:25 Trvalý odkaz

  In reply to by Miro

  Praveze pri behu a inych aerobnych aktivitach su Garminky a v podstate aj ostatne znacky relativne presne, co sa srdcovej frekvencie tyka. Akonahle sa vsak zmeni aktivita na trening vo fitku /anaerobna aktivita/, absolutne vsetky smartwatch vratane Garminov /vyskusane na troch, vratane Fenix 5/, Fitbitov, ci Galaxy watch su uplne mimo, ukazujuce ovela nizsiu srdcovu frekvenciu, ako je aktualna. Jedine, co su schopne ako tak drzat krok s hrudnym pasom, su Apple watch.

  Bianka Takáčová13.08.2020 - 17:14 Trvalý odkaz

  Mala som active 2, ale aj napriek tomu som si kúpila watch 3 kvôli dizajnu. Nikde neviem zapnúť ani nastaviť gesto pohybom ruky na vypnutie budíka, alebo vypnutie a prijatie hovoru. Nevie niekto či to vôbec má fungovať, ako je popísané v článku?