Smartfon pre mamu - dobry preklad so slovenčiny, dlhá výdrž, nízka cena

 • 5 príspevkov
 • tigrik 11.06.2020 - 07:23

  Ahojte, zháňam mobil pre mamu, ja všetko používam v anglinčtine. Je nejaký rozdiel medzi prekladmy v androide medzi rôznými výrobcami? Vcelku symapatická je mi Motorola G7 Power alebo Xiaomi Redmi 8 LTE.

 • Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

  mental.disease11.06.2020 - 09:23 Trvalý odkaz

  Moto G7 Power má lepšiu výdrž batérie, je tam čistý Android bez nadstavby, iba s pár Moto apps vymoženosťami. Slovenčina je 100%

  Celkom nechápem tú otázku ohľadom rozdielov v prekladoch do slovenčiny.
  Ak výrobca používa Stock (Vanilla, Pure) Android a iný vlastnú Nadstavu, v prípade Redmi 8 'MiUI'. Nemôže byť rovnaké menu, nastavenia, funkcionalita a tým pádom ani preklad.
  Že zopár položiek bolo v Xiaomi nepreložených je myslím minulosť.

  Inak rekordér vo výdrži je Realme 6i. Vystriedal na vrchole v Endurance Rating (186h) práve vytipovanú G7 Power (147h). Pridáva aj NFC na platbu mobilom. Cena je ale, asi mimo rozpočtu (199€).

  vito4511.06.2020 - 12:01 Trvalý odkaz

  In reply to by mental.disease

  Pred nejakými 6 a viac rokmy ešte som mal pocit že boli dosť rozdiely v preklade Androidu, nejaké Lenovo prakticky nemalo nič preložené, niektoré Xiaomi mali polovičku v slovenčine, polovičku v anglinštine.
  Každopádne ďakujem za tip, chcel by som držať na čo najnižšej sume a toto je tak na hrane ale ešte pozriem čo je to za mobil.