Diskusia: Ako dezinfikovať mobilný telefón

 • Erik19.03.2020 - 12:31 Trvalý odkaz

  Zaujímavé, teraz neviem kde je pravda. Pretože pár dní dozadu iný nemenovaný portál dával tiež návod na dezinfekciu mobilu. Tam práve nedoporučovali prípravky s obsahom alkoholu, nakoľko sa môže poškodiť oleofóbna vrstva na displeji.

  sam9819.03.2020 - 23:41 Trvalý odkaz

  In reply to by Erik

  To je pravda, nedoporučovali. Z vlastnej skúsenosti to môžem asi aj potvrdiť, keďže som si asi takto poškodil oleofobnu vrstvu alkoholom na telefóne. No zaujímavé, že iba displej, no nie zadné sklo. To isté aj nalepené ochranné sklo na ipade som s tým zrejme poškodil. Niečo na tom asi bude.

  Peter19.03.2020 - 13:10 Trvalý odkaz

  Podľa mna to máš jedno, ja to umývam vodkou 40%, slivovicou 52%, tuhým mydlom na ruky a opláchnem pod tečúcou vodou, dezinfekčným gélom, už som aj riedidlom a handričkou umýval telefon a nič mu niet. A tá oleofóbna vrstva? tým sa nezaoberaj ... :)

  Peter19.03.2020 - 13:11 Trvalý odkaz

  pochopiteľne, treba aby bol ten telefón vodeodolný, ak ho chceš oplachovať tečúcou vodou :D

  Tomas19.03.2020 - 14:45 Trvalý odkaz

  Pod tecucou vodou by som ziadny, ani vodeodolny mobil, neodporucal oplachovat. IP rating treba brat s rezervou, skor ako pomyselnu poistku pri nahodnom kontakte s vodou. Umyselne by som telefon do vody nikdy nedaval, ani v pripade dezinfkcie.

  Peter20.03.2020 - 10:49 Trvalý odkaz

  In reply to by Tomas

  v sladkej vode som bol so samsungom S9 cca 1,5m hlboko pár desiatok sekund a pohoda, nič mu nieje, opakoval som to pár krát, beriem ho aj do bazéna, taktiež ho umývam pod tečúcou vodou (a to silnejším prúdom) aj mydlom a tiež nič sa s ním nestalo, oleofóbna vrstva displeja (aj odolného skla) a taktiež zadného krytu, tiež nič, všetko je v poriadku. Tak neviem, asi ta S9 je fakt jeden z tých lepších fónov :)
  ► ALE PODOTÝKAM, nikdy mi nepadol na zem z veľkej výšky (max zo 40cm, ale na koberec), ani nieje vôbec poškodený, tak možno preto, takže isto neodporúčam, brať telefón po nejakých väčších pádoch alebo aj s drobným poškodením do bazéna, alebo ho umývať pod tečúcou vodou :D