Xiaomi Mi MIX Alpha má displej, aký tu ešte nebol

Displej vpredu, vzadu aj na každej bočnej strane. To je koncept s 5G konektivitou, 108 Mpix fotoaparátom a výkonným hardvérom.

Okrem nového top modelu Mi 9 Pro 5G, ktorému budeme venovať samostatný článok, ukázal čínsky výrobca koncept smartfónu s displejom obtočeným takmer okolo celého tela telefónu. Jediným oddelujúcim prvkom je pás s fotoaparátmi.

Xiaomi Mi MIX Alpha má medzi špecifikáciami uvedený Snapdragon 855+, 12 GB operačnú pamäť RAM, 512 GB úložisko a 4050 mAh batériu s rýchlym 40 W nabíjaním. 

Hlavný lákadlom novinky je displej ťahajúci sa od prednej po zadnú stenu aj cez boky. Aktívna je vždy iba predná alebo zadná strana. Pre fyzické klávesy sa tu nenašlo miesto, a tak ovládanie majú na starosti dotykové tlačidlá. Podrobnosti o veľkosti uhlopriečky a rozlíšení displeja výrobca neprezradil. 

V tenkom páse na tele zariadenia vidno trojicu objektívov, ktorá zastúpi zadnú aj prednú kameru. Hlavný snímač ponúkne 108 Mpix rozlíšenie a bol vyvinutý na základe spolupráce Xiaomi a Samsungu, o čom sme vás informovali už začiatkom augusta v článku Xiaomi láka na 100 Mpix fotoaparát. Zvyšné dva tvorí 12 Mpix teleobjektív a 20 Mpix širokouhlý fotoaparát.

Mi MIX Alpha je zatiaľ iba konceptom výrobcu, o komerčnom predaji neinformoval. Napriek tomu sa má dostať do rúk niekoľkým používateľom, pričom cena sa odhaduje na približne 2500 eur. 

 

Zdroj: weibo.com/xiaomi

Diskusia k článku:

LaRock24.09.2019 - 13:50 Trvalý odkaz

Takže iba koncept.. Toto je de-facto len odpoveď na Samsung galaxy Fold či Huawei Mate X ..potom to ale nie je plnohodnotná náhrada a nástupca mi mix 3, škoda.. Dúfajme že Xiaomi predstaví ešte aj mix 4 na jeseň normálny komerčný bezramovy fon so snapom 855+

DJ Pepe24.09.2019 - 14:04 Trvalý odkaz

ono aj prvy mix bol koncept, tak mozno to zacnu predavat tak ako prvy

Daor3224.09.2019 - 14:56 Trvalý odkaz

Zaujimave designove cvicenie, moc mi tato koncepcia nedava zmysel, ale preco nie, pochvalili sa niecim novym

Celá diskusia 11 príspevkov