Xiaomi Mi 11 prichádza na Slovensko. Poznáme cenu

Najnovší top model so 6,8'' WQHD+ AMOLED displejom, výkonným Snapdragonom 888, 108 Mpix hlavným fotoaparátom a 4600 mAh batériou, sa na slovenskom trhu bude predávať v dvoch pamäťových verziách.

Dnešná prezentácia počas globálneho uvedenia Mi 11 bola venovaná najmä fotografickým schpnostiam a možnostiam pri nahrávaní videí. Xiaomi Mi 11 (základné info) ponúka množstvo pokročilých filmových režimov s podporou umelej inteligencie. 

Kúpou novinky získate podľa výrobcu filmové štúdio do vrecka. K výborným výsledkom vám pomôže trojica zadných objektívov, ktorému kraľuje 108 Mpix snímač s optickou stabilizáciou obrazu. Dopĺňa ho 13 Mpix širokouhlý fotoaparát a 5 Mpix senzor určený na makro zábery.

Nočný režim nájdeme nielen na hlavnom, ale aj širokouhlom a prednom fotoaparáte. Svoju kreativitu môžete ukázať pri jednom zo šiestich filmových funkcií s podporou AI. Napríklad Parallel World duplikuje a invertuje vašu scénu a vytvára dojem zrkadleného sveta, Freeze Frame Video zmrazí a naklonuje video zábery, a vytvorí zdanie, že časti vášho videa sú zmrazené v čase. Režim Magic Zoom vytvára ilúziu súčasného približovania scény pri odďaľovaní kamery, ide o filmový trik obľúbený v thrilleroch.

Mi 11 ponúka aj nahrávanie videa vo formáte HDR10+ a nový režim časozberného snímania Pro. Umožňuje nastavenie rýchlosti uzávierky, citlivosti, clony a expozičnej hodnoty, čo oceníte najmä v zhoršených svetelných podmienkach. 

Nadupaná novinka série Mi 11 sa pýši 6,81'' 120 Hz displejom AMOLED DotDisplay s jemným WQHD+ rozlíšením, ochranným sklom novej generácie Gorilla Glass Victus a 480 Hz dotykovou frekvenciou. Výkon zabezpečí nový 5 nm čipset Snapdragon 888 a určite potešia stereo reproduktory vyladené firmou Harman Kardon. 

Samozrejmosťou je najnovšia verzia známeho používateľského prostredia MIUI 12.5. Aktualizáciu prostredia MIUI 12.5 získa v druhom štvrťroku 2021 prvá skupina zariadení: Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 11. V druhej vlne príde na rad ďalších 11 zariadení Xiaomi. Plán aktualizácie ďalších zariadení bude postupne zverejňovaný na stránke miui.com.

Xiaomi Mi 11 bude dostupné v kombinácii 8 GB RAM + 128 GB úložisko a 8 GB RAM + 256 GB vnútornej pamäte s vylepšenou RAM LPDDR5 3200 MHz a úložiskom UFS 3.1. Cena začína na sume 749 eur a predaj štartuje 18. marca. Na výber bude čierna a modrá farebná verzia. 

Doplnené 11. 2.:

Cena 128 GB verzie je pre slovenský trh stanovená na 769 eur, za 256 GB model zaplatíte na Slovensku 819 eur. 

Zdroj: tlačová správa
 

Diskusia k článku:

Celá diskusia 1 príspevok