Xiaomi Mi 10 bude mať premiéru už o pár dní

Očakávaný top model radu Mi od Xiaomi spoznáme už vo štvrtok. Výrobca zverejnil aj dátum uvedenia globálneho modelu.

Zvyčajne majú čínske novinky premiéru najskôr na domácom trhu, globálne verzie bývajú predstavené o niečo neskôr.

Inak tomu nebude ani pri očakávanom Xiaomi Mi 10. Výrobca láka na novinku na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde prezradil dátum 13. februára. Na Twitteri zasa zverejnil informáciu, že globálny model uvedie v Barcelone 23. februára, teda deň pred oficiálnym otvorením brán výstaviska. 

Vzhľadom na zdravotné rizika spojené s koronarovírusom, tentoraz Xiaomi upustilo od tradičnej tlačovej konferencie. K dispozícii bude iba online prenos. 

Očaká sa, že spoznáme dva smartfóny. Okrem základného modelu Mi 10 aj lepšie vybaveného súrodenca Mi 10 Pro. Nedávno sme vám priniesli správu, že novinky dostanú nové typy pamätí RAM LPDDR5, navrhnuté pre 5G

Neoficiálne sa pri vyššej verzii hovorí o novom čipsete Snapdragon 865, 6,4'' obrazovke so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a Full HD+ rozlíšením, čítačke odtlačkov integrovanej do displeja, a samozrejmosťou má byť štvoritý fotoaparát s hlavným 108 Mpix snímačom. 

Batéria by mohla ponúknuť 5250 mAh kapacitu a podporu pre rýchle 65 W nabíjanie. Nad operačným systémom Android 10 pobeží nadstavba MIUI 11.

Všetko dôležité a najmä z oficiálnych zdrojov sa dozvieme už o štyri dni. 

Zdroj: weibo.com, twitter.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu