WhatsApp testuje zdieľanie statusov do iných služieb

Nová funkcia využíva štandardné API nástroje zdieľania, ktoré nájdete v Androide a iOS. Vo výsledku tak ide o dva separátne statusy, ktoré nie sú ničím prepojené. Jeden sa zverejní na WhatsAppe, druhý napríklad na Facebooku či Instagrame.

Najnovšia beta verzia aplikácie WhatsApp priniesla novú funkciu, ktorá sa môže zdať trochu kontroverzná. Ide o zdieľanie statusu do ďalších služieb tretích strán, medzi ktoré patrí Facebook, Instagram, Google Photos či Gmail. 

Váš WhatsApp účet sa však nebude prepájať s účtom ďalšej služby. Novinka má fungovať tak, že využíva štandardné API nástroje na zdieľanie, ktoré ponúka Android a iOS. 

Ak teda budete chcieť z WhatsAppu zdieľať status napríklad na Facebooku, pôjde o dva sepáratne príspevky, ktoré nebudú nijako prepojené. Členom beta programu sa možnosť zdieľania zobrazí priamo pod statusom. Tak WhatsApp volá svoju verziu príbehov, ktoré poznáte z Facebooku alebo Instagramu. 

Ide teda o miesto, kde môžete uverejňovať obrázky, texty či videá, ktoré z vášho profilu miznú po 24 hodinách. Túto súčasť WhatsAppu používa podľa vedenia sociálnej siete viac než 500 miliónov aktívnych používateľov denne. 

Budúci rok má pribudnúť aj miesto pre reklamu. WhatsApp statusy musíte s treťou stranou zdieľať manuálne. Zatiaľ ešte nie je isté, či sa nová funkcia dostane do finálnej aplikácie. Všetko je vo fáze testovania. 


Zdroj: theverge.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu