Tieto modely dostanú aktualizáciu na OxygenOS 13

Nová verzia používateľskej nadstavby, ktorá beží v smartfónoch značky OnePlus, prináša nové funkcie aj zmenený dizajn. Update sa pripravuje pre množstvo modelov.

Spolu s uvedením najnovšieho smartfónu OnePlus 10T predstavil výrobca aj novú verziu prostredia OxygenOS 13, ktoré beží nad operačným systémom Android 13. Čoskoro má byť otvorený program pre beta testovanie na OnePlus 10 Pro, neskôr bude dostupný aj pre OnePlus 10T.

Nový Aquamorphic Design dizajn má byť inšpirovaný vodou. Farby systému sa budú meniť postupne v priebehu dňa a k večeru budú tmavnúť. Vylepšenia sa dočká aj Always on displej, ktorý bude podporovať Spotify a Bitmoji. 

Pribudne bočná výsuvná lišta, známa z nadstavby iných výrobcov, na ktorú si pridáte obľúbené a často spúšťané aplikácie. Jednoduchým vysunutím tak rýchlo spustíte vybranú aplikáciu bez toho, aby ste museli chodiť do menu. 

Zmien sa dočkalo aj zabezpečenie uložených dát, nastavenie zvuku bude bohatšie o priestorový zvuk a podporu Dolby Atmos, a pribudnú prepínače na rýchle prepínanie zvuku medzi blízkymi Bluetooth zariadeniami. 

OxygenOS 13 sa plánuje pre tieto modely: OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T, OnePlus 9, OnePlus 9 Pro, OnePlus 9R, OnePlus 9RT, OnePlus 10 Pro, OnePlus 10R, OnePlus 10T, OnePlus Nord 2, OnePlus Nord 2T, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord CE 2 a OnePlus Nord CE 2 Lite.

zatiaľ nie je stanovený ani približný termín štartu aktualizácie. 

Zdroj: oneplus.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu