Telekom sa stal terčom rozsiahleho kyber útoku. Nefunguje web ani aplikácia

Boli zasiahnuté interné IT systémy, nefunguje webová stránka ani mobilná aplikácia. Predajne fungujú v obmedzenom režime.

Operátor informoval o včerajšom kyber útoku, ktorý zasiahol interné IT systémy. Prinášame vyjadrenie Telekomu: 

Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic sa počas nedele 26. júna 2022 stali terčom rozsiahleho kyber útoku. Podnikli sme viaceré analýzy na vyhodnotenie celkových dopadov útoku a zároveň realizujeme množstvo aktivít pre obnovovanie viacerých interných systémov. 

Našou najvyššou prioritou je, aby naši zákazníci mohli neustále využívať svoje služby na našich sieťach. Aj v tejto situácii vkladáme extra úsilie, aby prevádzka služieb našim zákazníkom prebiehala v plnom režime, či ide o mobilné paušály, predplatené služby, pevný internet alebo TV služby.
 
V súčasnosti sú však zasiahnuté naše interné IT systémy, bez ktorých nefunguje náš web či Telekom aplikácia. Dovolateľnosť na naše telefonické linky je limitovaná, či už služby zákazníkom alebo technický helpdesk. Naše predajne sú otvorené, ale momentálne fungujú iba v obmedzenom režime, kým nedôjde k postupnej obnove IT systémov.
 
Mrzí nás, že v súčasnosti nemôžu zákazníci vybaviť svoje požiadavky, ale naše tímy sú vo dne i v noci v plnom nasadení. Očakávame, že obnova interných systémov bude prebiehať postupne a priebežne vás o nej budeme informovať.
 
Ďakujeme za pochopenie

Zdroj: Telekom

Diskusia k článku:

Začať diskusiu