Telekom prináša nové portfólio Magio Internetu s vyššou i garantovanou rýchlosťou

Medzi hlavné novinky patrí výrazne vyššia rýchlosť sťahovania na optike, garantovaná rýchlosť na metalike a zvýšená rýchlosť odosielania dát pre všetkých.

Telekom prináša nové portfólio Magio Internetu na viacerých technológiách. Nová ponuka bude k dispozícii pre zákazníkov od 26. augusta 2021

Po prvý raz ponúkne Telekom viac než tri programy optického internetu. Nové portfólio OptikNET prináša nové názvy programov ŠTART, IDEÁL, EXTRA, MAX a ponúka vyššie rýchlosti v programoch. Telekom štartuje ponuku už na rýchlosti 50 Mbps, stredné programy majú rýchlosti 350 a 700 Mbps pri downloade a najvyšší je na úrovni 1000 Mbps

Telekom zmenil aj pomer rýchlosti sťahovania a posielania dát. Najnovšie bude v pomere 5:1, čo v praxi prinesie oveľa rýchlejšie rýchlosti posielania dát. Dvojica stredných programov ponúkne upload na úrovni 70 a 140 Mbps.

Zákazníci Magenta 1 získajú výraznú výhodu - vyššiu rýchlosť za rovnakú cenu. Napríklad program ŠTART bude mať v Magenta 1 verzii rýchlosti 100/20 Mbps, IDEÁL už 500 / 100 Mbps a EXTRA poskočí až na 1000 / 200 Mbps.

Telekom uvádza aj nové portfólio pre programy na metalike KlasikNET. Zákazníci si budú môcť vybrať z piatich variantov pri VDSL a aj v tomto prípade Telekom zvýši rýchlosti uploadu.

Po prvý raz však bude Telekom uvádzať v cenníku dva typy rýchlosti. Prvou je garantovaná, t.j. minimálna rýchlosť profilu, ktorú zákazník bude dosahovať. Druhou je maximálna, ktorá bude pri profile k dispozícii. Každý profil má nastavený rozptyl pri downloade i uploade. Naďalej platí, že rýchlosti sú určené pre meranie pevného pripojenia cez kábel v domácnosti (nie cez Wi-Fi).

Podmienkou pre zvýšenie rýchlosti je správne koncové zariadenie a dostupnosť vyššej rýchlosti v sieti. V tomto čase Telekom aktívne oslovuje zákazníkov pre výmenu zariadenia tak, aby im rýchlosť mohla byť zvýšená.

Pri ADSL technológii ostávajú možnosti programov na úrovni rýchlosti 4 až 20 Mbps podľa profilu a dostupnosti zákazníkov od ústrední. Táto časť ponuky sa nemení, ostávajú v nej tri programy M, L a XL ako v súčasnosti.

Pre záujemcov o vyšší upload predstavuje Telekom novú dodatkovú službu. Pri jej využívaní bude mať zákazník vyššie rýchlosti pri portfóliu KlasikNET na VDSL či OptikNET. Služba stojí 3 € mesačne s viazanosťou do konca platnosti Chytrého balíka, resp. 3,98 € mesačne bez viazanosti.

Pri OptikNET portfóliu sa zvyšuje upload vždy o 50 % rýchlosti, či už ide o verziu bez Magenta 1 alebo s Magenta 1. Výnimkou je iba program MAX v M1 verzii, kde maximálna rýchlosť ostáva 300 Mbps. Pri KlasikNET portfóliu sa posúva rozptyl rýchlosti tak, že maximálna rýchlosť sa zvýši o 3 Mbps.

Stále si k svojmu internetu môže zákazník kedykoľvek kúpiť službu Magio Internet Security. Verzia na 1 PC stojí pri viazanosti 2,51 € mesačne a prvé tri mesiace sú zdarma. Rodinná licencia na 5 zariadení (2x PC, 3x mobilné) vyjde na 4,99 € mesačne a prvé tri mesiace sú zdarma. Zákazník si môže oba varianty zobrať aj bez viazanosti, vtedy má zadarmo 2 mesiace.

Zdroj: tlačová správa


 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu