Takto fotí Huawei P smart Z

Poďte sa pozrieť, ako fotí lacný Huawei s vysúvacím predným fotoaparátom.

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu P smart Z s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (26 mm ekv.)

16 Mpix (4:3) / 10 MPix (19:9), clona f/1.8, video Full HD (60 fps), AF (PDAF)

Pomocný fotoaparát

2 Mpix

Predný fotoaparát

16 Mpix (4:3) / 10 MPix (19:9), clona f/2.2, video Full HD 30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Huawei P smart Z (základné info).

Krátky komentár

Na veľkom displeji vyzerajú denné aj večerné zábery podstatne lepšie než na monitore počítača. Softvér ich trochu prifarbí, navyše sú pixely obrazovky smartfónu natlačené pekne na seba, takže výsledok je celkom príjemný. No i tak je to typický fotomobil s cenovkou pod 270 eur, dokonca bez širokouhlého fotoaparátu vedľa toho hlavného. Prostredie foto aplikácie je už tradičné, opäť chýba možnosť prepnúť na 16:9. A tak orez zo 4:3 na 19:9 znamená pokles zo 16 na 10 Mpix. Ale uznávam, že aj 10 Mpix fotky na úzkej obrazovke bez vykrojenia vyzerajú pútavo. 

Po rozbalení mobilu nezabudnite prepnúť záznam videa z HD na Full HD. Nechápem, prečo výrobca defaultne nastavil nižšie rozlíšenie. Huawei P smart Z fotoaparátom ani neprekvapil, ani nesklamal. Ten mobil chce aj tak ponúknuť hlavne veľký Full HD displej a silnú batériu, fotoaparát je tu len štandardným doplnkom. 

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ 

 

GALÉRIA VIDEÍ 

 

 

 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu