Tablet Nokia T20 prichádza na Slovensko

Na slovenskom trhu sa začal predávať desaťpalcový, cenovo dostupný tablet od Nokie s čistým Androidom a dlhou výdržou batérie na jedno nabitie.

Tablet Nokia T20 (základné info) bol uvedený na trh v októbri minulého roka a je určený nielen na zábavu a domáce použitie, ale ako pracovný nástroj v teréne, keďže sa predáva aj model s LTE konektivitou. Konštrukcia spĺňa certifikáciu IP52, takže jej neuškodí jemné ošplechnutie vodou. 

Novinka ponúka 10,4'' displej s rozlíšením 2000 x 1200 bodov, 4 GB RAM a 64 GB úložisko. Hliníková konštrukcia je tenká iba 8 mm a hmotnosť je príjemných 465 gramov. Tablet je vybavený detským režimom Kids Space, ktorý vďaka vhodne prispôsobenému obsahu s aplikáciami poslúži aj na rozvoj detí. V novinke pobeží Android 11, pričom výrobca sľubuje dva roky veľkých aktualizácií systému a tri roky bezpečnostných záplat. 

Nokia T20 LTE v modrej farbe, sa podľa tlačovej správy výrobcu predáva na Slovensku exkluzívne iba Orangei, kde má cenovku 229 eur. Aj v Alze je tablet dostupný. Za 222 eur, ale v 32 GB Wi-Fi verzii.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

Lukas Veselovsky15.01.2022 - 21:13 Trvalý odkaz

Pekný tablet od Nokie, škoda že v Alze majú vždy verziu tabletov od akejkoľvek značky v slabšej konfigurácii, to zamrzí už som tak kúpil a potom som banoval, že nemám lepšiu konfiguráciu ale majú celkom fajn doplnkové služby ako nalepenie ochranej folie na display alebo aj ich vlastná značka alzaguard keď nikde nezoženieš ochranný TPU plastový obal tak alza má vlastný.

No potešila by recenzia aj na niečo od Huawei napríklad Huawei T10S je tablet dosť podobný parametrám k tomuto recenzovanému od Nokie, aj keď je bez Google služieb.

Celá diskusia 1 príspevok