Špičkový Micro LED TV od Samsungu vyrazí cenou dych

Na slovenský trh dorazil najluxusnejší a technologicky najvyspelejší televízor všetkých čias. Obrazovku Micro LED TV s uhlopriečkou 110'' tvorí 25 miliónov LED diód, ktoré sú od seba vzdialené iba 0,6 mm.

Samsung uviedol prvý model Micro LED televízora, ktorý používa rovnakú zobrazovaciu technológiu, akou sa doteraz pýšili len priemyselné panely The Wall používané napríklad koncernom Škoda Auto. Technológia založená na miliónoch samosvietiacich anorganických diódach sa prvýkrát objavuje v kompaktnom rozmere určenom do domácnosti. 

Na rozdiel od OLED spracúvajú samosvietacie RGB LED diódy farby na 20-bitovej úrovni. Výsledkom sú úplne realistické farby aj kontrast, pričom obraz je rovnako kvalitný z akéhokoľvek uhla. O zvuk sa postará technológia Majestic Sound s priestorovým prevedením 5.1, ktorá nepotrebuje žiadne ďalšie externé reproduktory. Samozrejmosťou je operačný systém Tizen.

K dispozícii je aj funkcia 4Vue (Quad View), vďaka ktorej je možné na obrazovke zobraziť až štyri samostatné obrazy z rôznych zdrojov. K televízoru sa dajú pripojiť rôzne externé zariadenia.

Vzhľadom na to, že na Slovensku nie je vzorka Micro LED k dispozícii, Samsung ponúka vážnym záujemcom osobnú konzultáciu so slovenským produktovým manažérom. Schôdzku si je možné objednať prostredníctvom infolinky 0800 726 786 alebo prostredníctvom WhatsApp na tom istom čísle. 

Micro LED so 110-palcovou uhlopriečkou (242 x 136 cm) je dispozícii v e-shope samsung.sk a u vybraných predajcov s cenou 149 999 eur.

Inštaláciu televízora vykonáva prémiový servis Samsungu a je v cene. Obrazovka sa skladá z dvoch subpanelov, preto je nutná ich kalibrácia na mieste inštalácie. Súčasťou balenia je aj držiak na stenu. V prípade, že by divák preferoval skôr stojan, je možné ho dokúpiť ako príslušenstvo za 799 eur.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

Začať diskusiu