Sony sprístupnilo aktualizáciu na Android 10 pre Xperiu 1 a 5

Dvojica smartfónov patrí medzi prvé zariadenia, ktoré dostanú od japonského výrobcu najnovší Android 10. Osttané budu nasledovať neskôr.

Sony ide podľa plánu, ktorý zverejnilo pred mesiacom. Vtedy oznámilo, že sa Android 10 pripravuje zatiaľ pre osem modelov radu Xperia a update odštartuje v decembri. 

Pred pár dňami sa na oznámenie o dostupnosti novej verzie začalo objavovať na displejoch modelov Xperia 1 a Xperia 5. Aktualizácia sa na jednoztlivé trhy šíri postupne, a tak pokiaľ ste majiteľom niektorého z dvojice smartfónov, obrňte sa trpezlivosťou. 

Používatelia modelov Xperia 10, 10 Plus, XZ2, XZ2 Compact, XZ2 Premium a XZ3 môžu očakávať aktualizačný balíček s Androidom 10 začiatkom roka 2020. Presné načasovanie dostupnosti sa môže líšiť podľa trhu alebo operátora. 

Zdroj: mynewsdesk.com/sony-europe

Diskusia k článku:

Joker21.12.2019 - 10:16 Trvalý odkaz

Ahoj Miloš a aké sú Tvoje skusenosti z Android 10 ? Ja mám Xperia 5 a ešte mi aktualizácia neprišla .

snakewinter24.12.2019 - 14:32 Trvalý odkaz

Mám xperia 5 a zatiaľ žiadna známka o novom systéme asi až večer Ježiško prinesie...

Tomas24.12.2019 - 21:54 Trvalý odkaz

OnePlus 6T, Android 10, novembrovy security patch.
Note10+, Android 9, decembrovy security patch.
Android 10 nepriniesol pre 6T prakticky nic nove ani zaujimave. Uplne zanedbatelny update. A je celkom smiesne, ze nepriniesol ani decembrovu zaplatu.
Neviem, ale nejak mi unika, co je take super-dolezite na tom, ze mate najnovsi Android?
One UI povazujem za lepsiu nadstavbu ako napr. Oxygen OS. Viac funkcii, rovnako rychla, menej bugov a zakopnuti, prehladna, atd. Radsej A9 s One UI ako Oxygen OS s A10.
Nie je vsetko len o o tom jednom cisle, ktore je napisane za slovom Android. Just saying...

Edit: Este pre tych, kto nesuhlasia s tym, ze One UI ma menej bugov a zakopnuti, dnes na OnePlus 6T len tak prestal fungovat odtlacok prsta. Ani sa nedal zaregistrovat novy, lebo senzor proste nefungoval, resp. nie senzor, lebo po restarte vsetko opat fungovalo. Takze sw problem, bug.

Celá diskusia 4 príspevky