Sony potvrdilo dvojročnú softvérovú podporu Xperie 1 III

Nedávno internetom prebehla správa pochádzajúca z holandského zastúpenia Sony, že top model Xperia 1 III dostane len jeden veľký update operačného systému Android. Výrobca teraz v krátkom stanovisku uvádza informáciu na pravú mieru.

"Nie je pravda, že Sony Xperia 1 III 5G získa len jeden veľký update systému Android. Sony cieli na softwarovú podporu po dobu dvoch rokov od uvedenia telefónu na trh a je teda určite možné očakávať, že počas tohto obdobia získa pravidelné aktualizácie a záplaty Android OS", dopĺňa Miroslav Mácha, National Key Account Manager pre Sony CZ/SK.

Sony týmto síce nesľúbilo dve veľké aktualizácie operačného systému, a teda len jeden veľký update (na Android 12) stále môže byť realitou, ale je tu šanca, že prémiový model predsa len dostane okrem pravidelných bezpečnostných opráv, aj Android 13. 

Problémom je aj formulka "po dobu dvoch rokov od uvedenia telefónu na trh". Sony Xperia 1 III (základné info) bola uvedená na trh v apríli 2021, je koniec júla a stále ešte reálne nie je v predaji. Neoficiálne sa hovorí o polovici augusta. Toto je večný problém smartfónov Sony.

Zdroj: Sony

Diskusia k článku:

viperman20.07.2021 - 19:26 Trvalý odkaz

telefon sa uz od konca maja / zaciatka juna predava v číne. europa ma byt az na konci, este skor isla amerika ;) nedostatok čipov...

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease23.07.2021 - 10:15 Trvalý odkaz

Ostatní predstavia fon o týždeň je na trhu. Dokonca aj Asus, ktorý 3 roky po sebe predvádzal obdobnú katastrofu, šokoval tento rok so Zenfone 8 😁
Od začiatku roka je na trhu cca 30 modelov so Snapdragon 888. Žiadne problémy s dodávkami som nepostrehol.
Sony je proste iba slabý hráč, minorita..

viperman24.07.2021 - 09:47 Trvalý odkaz

lebo SOC je iba jediny cip ktory je v mobile ? preco asi samsung zrusil note seriu tento rok a ziadny nevyjde? lebo nedostatok cipov. a ziadny vyrobca ked neco predstavi o tyzden nie je na trhu. daj mi nejaky priklad lebo takeho vyrobcu nepoznam.

sony nie je slaby hrac, ludia si pockaju na kvalitny high end. radsej ako na tieto novodobe komunisticke srajdy stylu oppo, huawei, realme, xiaomi a podobne , co su to za znacky preboha? :))

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease27.07.2021 - 20:14 Trvalý odkaz

Ty si stratený prípad s tými klapkami.
Hore spomínam Asus Zenfone 8. Predstavený 12. mája, od 13. mája v predaji.
OnePlus to robí do týždňa s každým modelom...

Celá diskusia 4 príspevky