Samsung v novom videu približuje vlastnosti 5 nm čipu Exynos 1080

Ide o prvý procesor vyrobený 5nm EUV FinFET technológiou, ktorý podľa výrobcu predbieha výkon mobilných počítačov. Veľkým lákadlom je aj 5G modem. Ten za určitých podmienok zvládne dosiahnuť rýchlosť až 5,1 Gb/s.

Nový, výkonom nabitý čip Exynos 1080 bol predstavený zhruba pred dvoma týždňami. Ide o evolúciu modelu Exynos 980 a zároveň prvý čip od Samsungu, postavený na 5nm EUV FinFET technológii. Dnes výrobca na novinku láka videom, ktoré bližšie približuje kľúčové vlastnosti čipsetu. 

Jedným z lákadiel je prítomnosť 5G modemu, ktorý môže teoreticky dosiahnuť rýchlosť až 5,1 Gb/s v sieťach štandardu NR Sub-6GHz. Veľkým krokom vpred je aj výkon. 

Samsung videom pripomína, že osemjadrový čip sa dokáže vďaka jadru Cortex-A78 dostať nad rámec mobilných počítačov. K tomu upriamuje pozornosť aj na grafickú jednotku Mali-G78, ktorá vraj zvládne priniesť na naše displeje priam umeleckú grafiku. 

Medzi ďalšie kľúčové funkcie Exynosu 1080 patrí podpora HDR10+, 144 Hz obnovovacia frekvencia pri rozlíšení Full HD+, tvorba statických snímok s rozlíšením až 200 Mpix a videá v 4K Ultra HD. 

Zatiaľ stále nie je známe, v ktorom smartfóne bude novinka debutovať. Podľa odhadov by to mohol byť vivo X60 Pro. 

Zdroj: YouTube


 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu