Samsung uviedol 108 Mpix snímač pre mobilné zariadenia

Isocell Bright HMX je prvý mobilný obrazový snímač na trhu presahujúci 100 miliónov pixelov. Samsung vyzdvohol spoluprácu so značkou Xiaomi, dá sa tak očakávať, že prvým smartfónom bude pripravovaný top model Mi Mix 4.

Po 64 Mpix snímači Isocell Bright GW1 a 48 Mpix Isocell Bright GM2 má kórejský výrobca na konte obrazový čip Isocell Bright HMX so 108 Mpix rozlíšením.

S viac než 100 miliónmi efektívnych pixelov má umožniť zhotovenie ostrých fotografií bohatých na detaily. Ide o prvý mobilný senzor s veľkosťou 1/1.33''. Vďaka technológii Tetracell, ktorá skladá štyri pixely do jedného, bude v zhoršených svetelných podmienkach 108 Mpix snímač vytvárať výsledné 27 Mpix fotografie.

V spolupráci s výkonným procesorom dokáže nahrávať 6K videá 6016 × 3384 px rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Samsung pri vývoji úzko spolupracoval so značkou Xiaomi. Prvým smartfónom s tak vysokým rozlíšením fotoaparátu by mohol byť pripravovaný model Mi Mix 4.

Čínsky výrobca lákal na 100 Mpix fotoaparát už počas svojej nedávnej konferencie  Images of the Future, kde spolu so zástupcami Samsungu predviedli 64 Mpix čip a spomenuli aj spoluprácu na 100 Mpix kamere.

Hromadná výroba čipu Isocell Bright HMX začne koncom tohto mesiaca.

Zdroj: news.samsung.com 

Diskusia k článku:

Celá diskusia 1 príspevok