Project NEON: Realistické humanoidné avatary od Samsungu

Novinka vzniká v spolupráci s firmou STAR Labs. Ide o digitálneho človeka, ktorý vyzerá realisticky a v budúcnosti môže plniť viaceré úlohy. Dokázal by zastať rôzne funkcie v oblasti služieb, ako napríklad recepčný, televízny hlásateľ a podobne.

CES 2020 je stále v plnom prúde a Samsung pokračuje v predstavovaní noviniek. Project NEON bol predmetom niekoľkých internetových únikov. Teraz ho oficiálne predstavil aj samotný výrobca, ktorý na ňom pracoval so spoločnosťou STAR Labs.

NEON je v podstate označenie pre digitálne generovaného človeka resp. avatara, ktorý vyzerá realisticky a dokáže prejavovať ľudské emócie. 

Hlavnou myšlienkou novinky je, aby bol v budúcnosti avatar používaný ako akýsi zástupca služieb umelej inteligencie. Licenciu na ich používanie bude možné podľa STAR Labs získať už v blízkej budúcnosti. K dispozícii bude aj možnosť predplatenia a umelí ľudia môžu zastať úlohu servisného zástupcu, finančného poradcu, recepčného a podobne. 

Očakáva sa, že by v priebehu času mohli avatary fungovať aj ako televízni hlásatelia, hovorcovia či dokonca herci, prípadne spoločníci alebo priatelia pre osamelých ľudí. Služba bola na CES predvedená zatiaľ len v režime na ilustračné účely.

V praxi teda zatiaľ nevieme, ako bude vo finálnej podobe vyzerať a ako sa bude správať. STAR Labs zdôrazňuje, že NEON nie je AI asistent. Nemôžete ho požiadať o aktuálne správy, počasie a nemá ani rozhranie na prehliadanie internetu. 

Dokáže však hovoriť viacerými jazykmi viesť konverzáciu a dokonca vraj aj prejsť Turingovym testom. To v podstate znamená, že by konverzácia s avatarom bola na nerozoznanie od živého človeka. NEON by sa mal dočkať vydania do konca tohto roka v beta verzii pre malú skupinu partnerov projektu. Dátum oficiálneho vydania zatiaľ nie je známy. 

Zdroj: NEON


 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu