Prezentácia PlayStation: nový Spider-Man, Wolverine, God of War a veľa ďalšieho

Trvala zhruba 40 minút a živý stream predstavil niekoľko veľkých hier, ktoré rozhodne potešili nejedného majiteľa konzoly PlayStation.

Sony aj tento rok vynechalo Gamescom, čo fanúšikov prirodzene nepotešilo. Po dlhšej odmlke však prišlo očakávané oznámenie PlayStation Showcase, ktorá prebehla vo štvrtok. Prezentáciu otvorila štýlová reklama na PS5 (recenzia), po ktorej boli na rade už iba hry. 

Ako prvý sa ukázal kompletný remake obľúbeného Star Wars: Knights of the Old Republic. Pracuje na ňom štúdio Aspyr, teda autori pôvodného dielu. Malo by ísť o podobnú prerábku, akej sa na PS5 dočkal prvý diel Demon's Souls. Očakáva sa úplne nový vizuál, moderné technológie a maximálne využitie možností PS5. Zo strany Sony sa navyše jedná iba o časovú exkluzivitu, ktorú si neskôr budú môcť vychutnať aj hráči na PC. 

Juhokórejské štúdio SHIFT UP predviedlo svoju novú sci-fi akciu Project Eve. Prvýkrát sme ju videli ešte v roku 2019 a od tej doby bolo okolo nej pomerne ticho. Videli sme výdatnú ukážku hrateľnosti, ktorá bola nabitá akciou sekačkového typu. Samozrejmosťou budú rôzne vylepšenia, kombá, úpravy vzhľadu a podobne. Novinka je zatiaľ bez dátumu vydania. 

Gearbox Studios prišli so spin-offom k sérii Borderlands, ktorý nazvali Tiny Tina. Hra je opísaná ako fantasy strieľačka zameraná na lootovanie. Trailer ukázal šialenú akciu, v ktorej sa triedali guľky, mágia a dokonca aj meče. Novinka príde na PC, staré aj nové konzoly 25. marca budúceho roku. 

Veľmi zaujímavo vyzeralo akčné RPG Forspoken od Square Enix, v ktorom sa ukázala hlavná protagonistka Frey. Samotné hranie sprevádza množstvo akcie v magickom svete, zábavný súbojový systém a rôznorodí nepriatelia. Novinka dorazí v jari budúceho roka na PC a PS5. 

O veľké prekvapenia sa postaralo štúdio Insomniac Games, ktoré začalo nečakane skoro lákať na nového Spider-Mana. Peter Parker v ňom spojí sily s Milesom Moralesom, na ktorých čaká silný nepriateľ v podobe Venoma. Spider-Man 2 bude už čisto PS5 exkluzivitou od ktorej sa očakáva aj možnosť kooperácie. Vydanie je naplánované na rok 2023. Insomniac Games navyše zostávajú vo svete superhrdinov a pracujú aj na úplne novej hre, ktorou bude Wolverine. Ďalšie detaily zatiaľ nie sú známe a videli sme len krátky teaser. Vydanie je tak, zdá sa, ešte ďaleko. 

Polyphony prišli so svojim Gran Turismom 7. Ukázali hrateľnosť a novinku opisujú ako reálny jazdný simulátor. Čakať môžeme širokú paletu športových áut a prepracovaný fotorealistický vizuál s podporou ray tracingu. Automobiloví fanúšikovia si na svoje prídu 3. marca budúceho roku, kedy novinka dorazí na PS4 a PS5. 

Zlatým klincom prezentácie bola ukážka na pokračovanie God of War. Videli sme staršieho Atreusa, návrat známych postáv a dramatickú atmosféru, ktorá je predzvesťou blížiacej sa vojny a konca sveta. Kratos sa tentokrát stretne aj s legendárnym Thorom. Čakať môžeme vylepšený súbojový systém, brutálne útoky, rôznorodé prostredia a kvalitný príbeh. Okrem snehu sa vydáme aj do zelených džungieľ a objavíme prepletené banské siete. God of War Ragnarok príde na PS4 a PS5 niekedy budúci rok. 

Okrem zmienených titulov sa na prezentácii ukázali aj dobre známe hry ako Bloodhunt, Deathloop, Rainbow Six Extraction, PS5 verzia GTA V, Ghostwire Tokyo, Guardians of the Galaxy, menší titul Tchia a útržky hrateľnosti predviedol Alan Wake Remastered. Prekvapením bolo aj oznámenie remastrov Uncharted 4 a Uncharted: The Lost Legacy, ktoré prídu na PS5 a dokonca aj PC. 


Zdroj: blog.playstation.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu