Poradňa: Dajú sa už raz prečítané správy z Messengera označiť ako neprečítané?

Hneď v úvode prezradíme, že sa to dá. Pokiaľ patríte k používateľom, ktorí nevedia ako na to, v článku vám poradíme.

Na našom YouTube kanáli Fony.sk máme už niekoľko týždňov pravidelnú rubriku Digitálky. Kto ju nepozná, odporúčam pozrieť. V odľahčenom formáte každý týždeň prináša zaujímavosti zo sveta technológií, ktoré prezentuje kolega Richard a Alžbetka "Hary" Gavendová z Hospodárskych novín.

Rišo si v poslednej relácii povzdychol, že mu chýba možnosť, aby prečítaná správa z Messengera ostala zobrazovaná ako neprečítaná.

Už ste to určite zažili aj vy: prečítali ste si správu z Messengera, ale nemali čas hneď odpísať. A neskôr ste na to úplne zabudli. Pomôckou by bolo, keby už raz prečítaná konverzácia mohla byť opäť označená ako neprečítaná a vám by tučné písmo s bodkou pri mene v zozname konverzácií udrelo do očí. Dá sa to.

Postup je na Androide aj iOS rovnaký. Otvoríte Messenger a pri vybranej správe posuniete prst po obrazovke smerom doľava. Zobrazí sa rýchla ponuka, ťuknete na tri čiarky a z menu možností vyberiete "Označiť ako neprečítané". Hotovo. 

Takto spätne označená správa sa už síce nebude zobrazovať v notifikačnej lište, ale v zozname konverzácií sa pripomenie tučným písmom a modrou bodkou pri mene kontaktu. A pri ikone aplikácie bude opäť zobrazované upozornenie na neprečítaný obsah. 

Diskusia k článku:

disq15.05.2020 - 22:24 Trvalý odkaz

Ešte by som pripomenul (nie každému to môže byť zrejmé), že druhá strana bude stále vidieť správu ako prečítanú (pokiaľ sa to netýka nového kontaktu = žiadosť o kontakt)

Celá diskusia 1 príspevok