PayPal mení podmienky. Pribudol poplatok 12 eur za neaktívny účet

Pokiaľ máte zaregistrovaný účet v platobnej službe PayPal, zrejme aj vám prišiel e-mail, v ktorom vás firma informuje o zmene podmienok. Oplatí sa ich prečítať.

E-mail na prvý pohľad pôsobí, ako keby o nič vážne nešlo. Spoločnosť v ňom píše: "v našich právnych zmluvách uskutočňujeme zmeny, ktoré sa Vás týkajú.

Zatiaľ nemusíte robiť nič. Podrobnejšie informácie o týchto zmenách, o tom, kedy sa začnú uplatňovať a čo môžete robiť v prípade, ak s nimi nesúhlasíte, nájdete na stránke Aktualizácia pravidiel."

A práve návštevu tejto stránky vám odporúčame. Či už službu využívate ako súkromná osoba alebo obchodník, ktorému cez PayPal platia zákazníci za tovar. Zmien je totiž veľa. Väčšina sa týka práve obchodníkov, no aj bežný používateľ služby by mal zbystriť. Najmä taký, ktorý PayPal vlastne ani nevyužíva.

V podmienkach pribudla položka Neaktívny účet PayPal s poplatkom 12 eur. Poplatok za neaktivitu sa bude účtovať podľa toho, ktorá z nasledujúcich hodnôt je nižšia: či poplatok 12 eur alebo zostávajúci zostatok na vašom účte.

Pojem neaktívny účet vysvetľuje firma v dokumente s novými pravidlami. Ide o účet, do ktorého ste sa neprihlásili a ani inak ste ho nepoužili po dobu najmenej 12 po sebe nasledujúcich mesiacov. Výnimku majú iba účty používateľov zaregistrovaných v Írsku a osobné účty zaregistrované v Maďarsku.

Nové zmeny začnú platiť od 16. decembra 2020. Do tej doby musíte svoj účet zrušiť, pokiaľ nesúhlasíte s novými pravidlami. Inak sa na vás začnú od tohto termínu vzťahovať nové podmienky.

Zdroj: paypalobjects.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu