OxygenOS 10 príde na všetky smartfóny OnePlus od modelu 5 a vyššie

Výrobca je známy dlhodobou podporou svojich zariadení. Výnimkou nebude ani nová nadstavba OxygenOS 10, ktorá má prísť na modely 6 a 6T ešte tento mesiac. Majitelia starších zariadení si počkajú.

OnePlus tento týždeň prišlo konečne oficiálne s očakávaným modelom 7T Pro (základné info). Prezentácia v Londýne odštartovala informácie o OxygenOS, kde výrobca hovoril o tom, aká je nadstavba obľúbená.

Vyzdvihol aj rýchle dodanie aktualizácií. Vďaka komunite OnePlus a pravidelnému Beta programu. Zo zaujímavosti možno spomenúť, že čakanie na aktualizáciu Androidu 10 pre OnePlus 7 a 7 Pro trvala iba 17 dní. 

Firma je rovnako známa tým, že svoju nadstavbu pravidelne vylepšuje a podporu poskytuje aj na staršie zariadenia. Výnimkou nebude ani OxygenOS 10, ktorý dorazí na všetky smartfóny OnePlus od modelu 5 a vyššie. Smartfóny 6 a 6T by ju mali  dokonca dostať už tento mesiac. Staršie si počkajú, aktualizácia sa očakáva niekedy v druhom kvartáli budúceho roku. 

Beta program v prípade OnePlus 5 výrobca nespomenul. Predpokladá sa, že by mohol začať v priebehu nasledujúcich týždňov. 

Zdroj: OnePlus 7T Series Launch Event


 

Diskusia k článku:

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne06.11.2019 - 07:51 Trvalý odkaz

Mam na Oneplus 6 uz nainstalovanu aktualizaciu. Toto je prva odkedy si pamatam, ktora sa mi nepaci. Chyba mi ovladanie z predoslej verzie. Jasne, zvyknem si na nove, tam to bolo ale fajn. Tiez mi z nejakeho dovodu nefunguje Google Pay, skusim hard reset a odobrat/pridat karty, ale kedze to nemam kde otestovat, tak uvidim v priebehu dna.. Tiez som mal 3 spontanne restarty pocas 24h z nicoho nic.

Dojmy rozpacite, po 4 ci 5 rokoch s oneplusmi toto je prvykrat co im to akosi nevyslo.

System je fajn, plynuly, pekny, pacivejsi. tmavy mod je super.

Pohraval som sa s myslienkou skusit niektory z novsich iPhonov, a vidim to tak, ze zrejme po niektorom skocim....

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease06.11.2019 - 09:48 Trvalý odkaz

Hmm tak to je špatne.
Ale nerob si ilúzie s iOS.
Kamoš má všetko Apple a mi hovoril, že trinástka bola OK až pri 13.2 T. J. 6-ty update. A ten pustil aj na ostatné zariadenia. Odvtedy vyšli ešte 13.2.1 a včera 13.3.
Vraj za Jobsa sa toľko neopravovalo. Pustili do éteru iba vyladenú vec.
Všeobecne tvorcovia SW robia z ľudí beta a gamma testerov.
Nepáči sa mi tento UPDATE AGE. Aj Windows kedysi aktualizácia raz za mesiac dnes denná báza. Aplikácie androidu (či už Google alebo 3rd) detto.
Ja mám updaty vypnuté, ale BFU sa mi sťažujú, že pribudli reklamy, permission, hento tamto neni ako bolo, úžitkové vlastnosti horšie, pamäť zrazu plná atď. 🤗

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne06.11.2019 - 09:59 Trvalý odkaz

In reply to by mental.disease

Ono to súvisí s tým ako IT svet dnes funguje. Tempo je úplne inde ako 5-8 rokov dozadu. Ilúzie si nerobím, mám závodný SE, čochvíľa už dva roky. Až na tú výdrž keď v špičke nasadenia je aj 3x za deň na kabliku je fajn:) Možno je čas pozrieť custom rom, tie ale mali problémy s výdržou a fotoaparátom keď som ich pozeral naposledy

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne09.11.2019 - 10:56 Trvalý odkaz

Tak, som spat na nizsej verzii s androidom 9. Nevydrzal som to, tie bugy a bugy a vsade bugy, ako si mohli dovolit toto vydat, neviem. System sam o sebe je fajn, ale zlomeny Google Pay, restarty ( za 3 dni asi 15 ), nefungujuce aplikacie, ovladanie je krok spat tiez... Aktualizaciu som mal cez apku Oxygen Updater. Vsetky predosle aktualizacie presli v pohode. AJ tato, ale ten system potrebuje surne opravy... Ak sa vam aktualizacia na OxygenOS 10 ponuka, pockajte minimalne na verziu 10.1 alebo 10.2...

Celá diskusia 4 príspevky