Oppo Reno 2: štyri objektívy, 20x zoom a vysúvacia kamera

Druhá generácia série Reno od Oppo bude oficiálne odhalená už koncom augusta. Výrobca láka na revolučné funkcie štvoritého fotoaparátu.

V indickom New Delhi sa bude 28. augusta konať konferencia firmy Oppo, na ktorej uvedie sériu Reno 2. Na zverejnenej pozvánke jasne vidieť štyri objektívy vzadu a nechýba vysúvacia predná kamera, typická pre prvú generáciu radu Oppo Reno, ktorá prišla v apríli.

Spolu so základným modelom Reno predstavil čínsky výrobca lepšie vybaveného súrodenca Reno 10x zoom. Číslica v názve prezrádzala hlavné lákadlo fotoaparátu: 10-násobný hybridný zoom. 

Napriek tomu, že Oppo prezentuje pri novej sérii Reno 20x zoom, má ísť o 20-násobné digitálne priblíženie, hybridné ponúkne 5-násobný zoom. Výrobca vyzdvihol aj špeciálny režim Ultra Dark Mode pre použitie za zhoršených svetelných podmienok a Ultra Steady Video pre stabilnejší záznam obrazu. 

Viac zatiaľ Oppo neprezradilo. Neoficiálne sa hovorí o 6,55'' AMOLED displeji s pomerom strán 20:9 a integrovanou čítačkou odtlačkov, 4000 mAh batérii, Snapdragone 730G, 8 GB RAM a 256 GB úložisku. Základný 48 Mpix snímač Sony IMX586 má doplniť 8 Mpix širokouhlý fotoaparát, 13 Mpix teleobjektív s 5x hybridným priblížením a 2 Mpix senzor na snímanie hĺbky ostrosti. 

Okrem základného modelu Reno 2 možno Oppo v Indii predstaví aj ďalšie dve novinky: Reno 2Z a Reno2F, ktorým vzadu takisto nemá chýbať štvorica fotoaparátov.

Zdroj: oppo.com, mysmartprice.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu