Očakávané sci-fi RPG Starfield dostalo dátum vydania

Hra bola prvýkrát ohlásená na E3 2018. Ide o veľmi ambiciózny projekt od Bethesdy, na ktorom vždy túžili pracovať. Brzdili ich však možnosti starých konzol. Aj preto vyjde Starfield výlučne na PC a nové Xboxy Series X/S.

Starfield je očakávané sci-fi RPG od Bethesdy, ktoré bolo prvýkrát oznámené na konferencii E3 2018. Odvtedy sme toho o hre veľa nepočuli, len občas sa objavili správy, že sa na nej stále pracuje. Aktuálne nám to potvrdil aj nový, akčne ladený trailer, ktorý pridal aj dátum vydania. 

Starfield príde 11. novembra 2022 na PC a Xbox Series X/S. Už od prvého dňa vydania si ju budete môcť zahrať aj v službe Xbox Game Pass. 

Trailer bol filmovo ladený a ukázal sofistikované vesmírne lode, ale aj robotické rovery, ktoré skúmali podivné svety naprieč vesmírom. Keďže do vydania hry zostáva ešte vyše roka, autori si ukážku hrateľnosti šetria na neskôr. Zatiaľ nie je známe, kedy uvidíme viac. 

Zaujímavosťou je, že Starfield patrí podľa autorov k hrám, ktoré vždy chceli vytvoriť. Narážali však na technologické hranice hardvéru, ktoré im mali otvoriť až nové Xbox konzoly. Aj preto novinka nepríde na starší Xbox One. 


Zdroj: news.xbox.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu