Najlepšie hry, ktoré sme videli na Gamescome 2021

Tohtoročný Gamescom mal celkom slušný program. Svoju hrateľnosť ukázala NHL 22, premiéru mala aj kampaň z nového Call of Duty či reštart série Saints Row. Viac z príbehu prezradilo Far Cry 6 a nechýbala ani Forza Horizon 5. Dátumy vydania dostalo Halo Infinite aj Horizon Forbidden West.

Európska výstava Gamescom patrí po americkej E3 k najväčším herným udalostiam. Tento rok prebehla online a priniesla hodiny rôznych streamov, kde nechýbali horúce novinky ani svetové premiéry herných oznámení. Svoju ponuku predviedol Microsoft, ktorý mal tiež vlastný stream. Halo Infinite dostalo dátum vydania, špeciálnu Xbox konzolu a požiadavky na PC.

Ukázal sa aj Flight Simulator, kde autori oznámili jeho rozširovanie. Môžete tak očakávať príchod leteckých pretekov, rozšírenia k filmu Top Gun a štúdio Asobo lákalo aj na prvú futuristicky vyzerajúcu helikoptéru. 

Zo stajne Xboxu nemohla chýbať ani očakávaná Forza Horizon 5, ktorá sa naplno predstavila ešte v polovici júna. Vtedy ukázala svoju hrateľnosť a potvrdila aj dátum vydania. Plusom je, že novinka u nás dostane české titulky. Vývojári na Gamescome viac predstavili niektoré z áut a ukázali 7 minút novej hrateľnosti. Objavil sa aj limitovaný ovládač v štýle hry, ktorý má špeciálne rukoväte inšpirované pretekmi a priehľadný žltý povrch. Stojí 69,99 € a jeho kúpu získate aj rôzne digitálne bonusy do hry. 

Microsoft tiež oznámil rozšírenie jeho služby Xbox Cloud Gaming, ktorá funguje na princípe streamovania hier do rôznych zariadení. Momentálne funguje na počítačoch a mobiloch s tým, že mieri aj na konzoly Xbox. Medzi veľké oznámenia patril reštart Saints Row nabitý akciou, ktorou bude konkurovať aj sérii GTA. Ďalšou premiérou bolo ohlásenie novej superhrdinskej hry Marvel Midnight Sons. Predviedla sa naozaj atmosferickým trailerom, kde nechýbali známi hrdinovia. Pracujú na nej vývojári zo štúdia Firaxis Games (séria Civilization) a pôjde o ťahovku v štýle Xcom. 

Predviedlo sa aj Call of Duty: Vanguard, ktoré ukázalo hrateľnosť kampane v štýle Wolfensteina. Nechýbala ani ďalšia veľká strieľačka Far Cry 6. Prostredníctvom traileru ukázala viac zo svojho príbehu, kde budeme čeliť krutému diktátorovi na Kube. Poľský Techland prišiel s očakávaným Dying Light 2 a priblížil vylepšený parkúr, mesto a celkovú atmosféru hry. Svoju hrateľnosť ukázala aj NHL 22, ktorá konečne dostáva engine novej generácie

Z ďalších noviniek sa ukázal Death Stranding Director's Cut, ktorý prinesie rozšírený obsah pôvodnej hry a lepší vizuál na konzole PS5. Fanúšikov PlayStation iste potešil aj dátum vydania Horizon Forbidden West, ktoré síce bolo odložené, no napokon vyjde 18. februára 2022. Z menších hier nechýbali legendárne Ninja Korytnačky, ktoré sa už čoskoro vrátia v novej hre na PC a konzoly


Zdroj: gamescom.global

Diskusia k článku:

Začať diskusiu