Mobilné aplikácie slovenských stávkových kancelárií

To, že na tipovanie športových udalostí už nemusíte navštevovať pobočku, je dnes bežná prax. Väčšina stávkových kancelárií má svoju ponuku dostupnú aj na počítačoch a mobilných zariadeniach.

Tie najväčšie stávkové kancelárie na Slovensku majú aj svoje mobilné aplikácie. Ich význam sa ešte zvýšil so spustením legálnych online kasín, ku ktorému došlo tento rok. Väčšina hráčov online kasín totiž využíva na hranie práve mobilné aplikácie. Práve mobilným aplikáciám stávkových kancelárií sa bude venovať tento článok.

Výhody hrania cez mobil.

Hlavnou výhodou je prístup k ponuke kedykoľvek a kdekoľvek, samozrejme je potrebné mať dostupný internet v mobile. Túto vlastnosť oceníte najmä v prípade, že radi hráte live stávky. Podať na aktuálne prebiehajúci zápas si tak môžete priamo na štadióne, alebo napríklad aj počas cesty autobusom. 

Hranie pomocou mobilu tiež vyniká svojou jednoduchosťou a prehľadnosťou. Zároveň môžete dostávať notifikácie o výsledkoch a pomocou funkcie Cash out vybrať výhru aj v prípade ešte neukončenej stávkovej udalosti.

Medzi najväčšie výhody však patrí možnosť živého sledovania prenosov v mobilnom telefóne. Túto možnosť ponúka napríklad Niké TV, Fortuna TV a Tipsport TV. Treba však dodať, že väčšinou býva pre mobily menšia ponuka priamych prenosov, ako je to v prípade prenosov cez počítač. 

Nevýhody tipovania a hranie na mobile

Tipovanie zápasov cez mobil má aj svoje nevýhody. Menší displej mobilného telefónu môže spôsobovať niekomu problémy. A to aj napriek tomu, že sú aplikácie navrhnuté tak, aby boli čo najprehľadnejšie. V niektorých prípadoch sú obmedzené funkcie oproti počítaču (napríklad spomínaná menšia ponuka priamych prenosov). Nepoteší ani potreba častej aktualizácie mobilných aplikácii a aj samotná inštalácia aplikácie môže byť pre menej technicky zdatných užívateľov komplikovaná.

Ako si nainštalovať aplikáciu na stávkovanie cez mobil?

Mobilnú aplikáciu od stávkových spoločností si totiž nenainštalujete priamo cez Google Play, ako iné štandardné aplikácie. Je potrebné si ich stiahnuť priamo z webstránok stávkových spoločností. Následne je potrebné povoliť v telefóne inštaláciu z neznámych zdrojov (pozrite si video návod) a až potom aplikáciu manuálne nainštalovať. Pre menej technicky zručných ľudí takýto postup môže predstavovať problém. 

Výhodu v tomto prípade majú ľudia, ktorých telefóny bežia na iOS. Tí si mobilné aplikácie na tipovanie môžu klasicky stiahnuť v AppStore. 

Prehľad stávkových kancelárií s mobilnou aplikáciou

Mobilné aplikácie ponúka päť veľkých stávkových kancelárii:

  • Tipsport
  • Fortuna
  • Niké
  • Doxxbet
  • Synottip

Tipsport, Synottip a Fortuna ponúkajú aj mobilnú aplikáciu exkluzívne iba pre svoje online kasína.

Tipsport

Mobilná aplikácia od Tipsportu umožňuje hráčom nahliadnuť do spoločného fóra tipujúcich, ktoré sa nachádza v aplikácii. Tam si môžu prečítať rôzne názory na zápasy, rady alebo tipy. Súčasťou aplikácie sú tiež analýzy zápasov alebo história stávkovania.  

Medzi ďalšie výhody patrí možnosť pozerať live prenosy v rámci TV Tipsport (je súčasťou mobilnej aplikácie) a služba Cash out, ktorá umožňuje nechať si vyplatiť tiket za ponúkanú sumu od stávkovej spoločnosti. 

Tipsport mobilná aplikácia zároveň poskytuje možnosť okrem tipovania zápasov aj hranie v legálnom online kasíne, kde sa nachádza online ruleta a automatové hry. 

Fortuna 

Fortuna postavila svoju mobilnú aplikáciu na tipovanie na jednoduchosti a intuitívnosti. Prihlásiť sa dá pomocou otlačku prstu a v rámci aplikácie sú k dispozícii prepracované športové štatistiky a analýzy priamo v kurzovej ponuke. Súčasťou je tiež rýchlostávka. Tá umožňuje urýchlene podať tiket na vybraný zápas. 

Mobilná aplikácie od Fortuny ponúka aj zápasový tracker, ktorý okrem iného obsahuje živé štatistiky. Samozrejmosťou sú live prenosy zápasov. Pre hranie v online kasíne je potrebné stiahnuť si zvlášť aplikáciu.  

Niké 

Podobne ako v prípade Fortuny aj Niké ponúka možnosť prihlásenia pomocou otlačku prstu. Výhodou je, že Niké umožňuje overenie totožnosti nových hráčov priamo v aplikácii. Samozrejmosťou sú live športové prenosy či analýzy zápasov od odborníkov z brandže. O kvalite aplikácie od firmy Niké svedčí aj fakt, že práve táto aplikácia získala ako jediná 10 z 10 bodov v poslednej recenzii aplikácií na tipovanie, ktorú robil web 7sport.sk.

Niké ponúka často aj špeciálne ponuky, ktoré nemá nik z konkurencie. V minulosti to bol napríklad tzv. šejker. Po zatrasení mobilom došlo k vytvoreniu návrhu na stávku s náhodne zvolenými podujatiami a preddefinovanými tipmi. Aktuálne majú zase hráči možnosť bojovať o jackpoty v online kasíne. Okrem denných jackpotov je možnosť vyhrať aj tzv. mega jackpot v hodnote niekoľko stoviek tisíc eur.

Doxxbet

Medzi hlavné výhody mobilnej aplikácie od Doxxbetu je najmä široká ponuka live stávok. Čo sa týka použiteľnosti a užívateľského rozhrania, ide skôr o šedý priemer. Pomerne veľkým mínusom je absencia živých prenosov zo zápasov. V rámci mobilnej aplikácie je možné zahrať si v Doxxbet online kasíne. 

Synottip

Stávková spoločnosť Synottip má jednoduchú a prehľadnú stávkovú aplikáciu. Súčasťou je možnosť predčasného splatenia tiketu a live tipovanie. Absentujú však živé prenosy alebo live tracker. Celkovo tak ide o aplikáciu, ktorá príliš neohúri. Synottip je silný hlavne v oblasti online kasín. Vyvíja totiž svoju vlastnú platformu na ktorej beží aj ich kasíno. Pre online kasíno majú svoju vlastnú samostatnú mobilnú aplikáciu. 

Tipos

Tipos je štátna spoločnosť, ktorá má ako jediná na Slovensku oprávnenie prevádzkovať číselné lotérie ako je Loto, Keno 10, Euro milióny a pod. Zároveň najdlhšie zo všetkých spoločností na našom trhu ponúka online kasíno. V ponuke má aj športové stávkovanie, ale v tom nepatrí medzi lídrov.

Čo sa týka mobilnej aplikácie, Tipos ponúka samostatne aplikáciu pre číselné lotérie, športové stávkovanie a online kasíno. Zaujímavosťou je, že technické riešenie ich aplikácií zabezpečuje firma Easit, ktorá patrí pod firmu Synot a ktorá zabezpečuje aj aplikácie stávkovej kancelárie Synottip.

Diskusia k článku:

Začať diskusiu