MediaTek uviedol čipy strednej triedy Helio G70 a G80 zamerané na hry

Novinky si herné funkcie požičiavajú od najvýkonnejšieho modelu Helio G90. Samozrejmosťou je tak HyperEngine, ktorý sa postará o čo najplynulejšie hranie. Prvé smartfóny s čipmi Helio G80 a G70 zrejme uvidíme ešte do konca tohto mesiaca.

Spoločnosť MediaTek vydala minulý rok výkonný čip Helio G90 zameraný na hry a top modely smartfónov. Teraz predstavila plán B  pre tých, ktorí sa radi hrajú, ale hľadajú skôr cenovo dostupnejšie riešenie. Je ním osemjadrový Helio G70 a G80. 

Druhý menovaný je založený na 12 nm technológii. O výkon sa stará kombinácia jadier 2 x Cortex-A75 s taktom 2.0GHz a 6 x Cortex-A55 s takom 1,8 GHz. 

Model G70 je prakticky rovnaký ako G80, len s nižším taktom na menej výkonnej šestici jadier. Namiesto 1,8 GHz pracuje s 1,7 GHz taktovacou frekvenciou. Súčasťou je aj grafické jadro Mali-G52, taktované na 950 MHz (G80) a 820 MHz (G70). 

Novinky sú doplnené o rôzne herné funkcie výrobcu, ako HyperEngine a VoW (voice on wakeup). Prvá sľubuje plynulejšie hranie hier a druhá sa stará o zníženie spotreby energie pri hlasových službách. 

Medzi výhody technológie HyperEngine patrí tiež inteligentný prechod na pripojenie LTE kombinované s WiFi počas hrania v momente, keď systém zistí pomalé internetové pripojenie. Režim zároveň aktívne riadi CPU a GPU, aby sa v hrách dosiahol čo najlepší výkon. Uvedenie sa očakáva koncom tohto mesiaca v Indii, za ktorým má nasledovať globálne rozšírenie. 

Zdroj: mediatek.com


 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu