Layout umožnia na Instagrame do jedného príbehu pridať niekoľko fotiek

Novinka je implementovaná priamo v Instagrame a na koláže tak nemusíte využívať samostatné aplikácie. Ponúka vopred pripravené šablóny, kam môžete vložiť až šesť fotografií.

Instagram postupne rozširuje svoje funkcie a od svojho vzniku, a od kúpy Facebookom, sa rapídne zmenil. Momentálne, aj keď podľa mnohých dosť neskoro, prináša Layout, teda možnosť pridať viacero fotografií do jedného príbehu.

Predtým to bolo možné iba skopírovaním obrázka z galérie a jeho následným vložením do textového poľa. Prípadne ste mohli využiť samostatnú aplikáciu Layout alebo iné možnosti na tvorbu koláže tretích strán. 

Situáciu odteraz mení implementovaná možnosť Layout, ktorú nájdete v okne príbehu, posúvaním režimov pod slovenským názvom Rozloženie. Umožňuje prakticky vytvoriť rôzne koláže z dvoch do šiestich fotiek. 

Samotné rozloženie nie je možné meniť a musíte využiť iba šablóny, ktoré ponúka Instagram. Fotografie viete v novom režime buď priamo odfotiť, alebo pridať staršie snímky z galérie. Ak sa vám nová funkcia na Instagrame ešte neobjavila, stačí aktualizovať aplikáciu na najnovšiu verziu.


Zdroj: Instagram

Diskusia k článku:

Začať diskusiu