Je to oficiálne: Fitbit bude patriť Googlu

Nedávne dohady sa potvrdili. Fitbit vydal tlačovú správu, v ktorej obchod oznámil. Zároveň o tom e-mailom informoval registrovaných zákazníkov.

Pred pár dňami prebehla internetom správa, že Google chce vraj kúpiť firmu Fitbit. K informácii sa vtedy ani jedna z firiem nevyjadrila. Dnes už je to oficiálne vonku. Spoločnosť Fitbit rozposlala svojim zákazníkom e-mailom správu s vysvetlením ďalšej vízie fungovania. 

Fitbit oznámil, že s Googlom uzavrel konečnú dohodu o dokúpení, pričom Google získa firmu za 7,35 USD na akciu v hotovosti. Spoločnosť bola ocenená na približne 2,1 miliardy USD.

Po oficiálnom oznámení obchodu akcie Fitbitu výrazne poskočili hore. Prvý posun hore bol zaznamenaný už po objavení prvých špekulácií 28. októbra, kedy bola hodnota jednej akcie 4,415 USD. Aktuálne ju kúpite už za 7,15 USD. 

Fitbit zároveň informuje, že v najbližšej budúcnosti sa pre zákazníkov nič nemení, aj naďalej bude poskytovať podporu pre systémy Android a iOS. 

Aj po pripojení k spoločnosti Google budú osobné údaje a informácie o zdraví chránené, a zákazníci budú mať nad nimi kontrolu. Firma zároveň ubezpečuje, že nikdy nebude osobné údaje predávať Googlu na reklamné účely. 

Fitbit bol založený pred 12-timi rokmi a momentálne má viac než 28 miliónov aktívnych používateľov po celom svete. 

Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie v roku 2020 po splnení zákonných podmienok a náležitostí obvyklých pre podobné obchody. Dôležité bude schválenie obchodu regulačným úradom.

Zdroj: fitbit.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu