Huawei: technológia CableFree zníži energetickú spotrebu a úroveň radiácie 5G staníc

Nová technológia možno poteší odporcov 5G vysielačov. Medzi najvýraznejšie výhody totiž patrí nízka miera radiácie produkovanej 5G infraštruktúrou.

Spoločnosť Huawei predstavila inovatívny koncept, ktorý zlepšuje vysielanie 5G signálu a znižuje hmotnosť antén, čo uľahčí ich inštaláciu. Šesťkanálová anténa tak môže byť v prípade CableFree až o 10 kg ľahšia a hmotnosť viacpásmových antén môže klesnúť pod 50 kg. Jednoduchšia inštalácia zároveň zníži náklady. To sa prejaví najmä pri inštalácii na strechách budov. 

CableFree zvyšuje dátovú kapacitu antény až o 80 % a má zníženú produkciu radiácie. V súčasnej dobe je toto riešenie podľa výrobcu jedno z najbezpečnejších na európskom trhu 5G.

Zavedenie vysokofrekvenčných pásiem v 5G vyžaduje zvýšenie počtu antén pre zaistenie širokého pokrytia. Aj z tohto dôvodu majú 5G siete svojich odporcov, ktorí sa obávajú negatívneho vplyvu na človeka. Téme sme sa venovali v článku 5G siete vraj ohrozujú naše zdravie.

Huawei sa preto zameriava aj na celkové zlepšenie vysokorýchlostného pokrytia siete 5G. CableFree tak disponuje až o 20 % vyššou účinnosťou žiarenia pre zvýšenie efektivity pokrytia signálom, zároveň však bez zvyšovanie miery žiarenia. 

Vylepšením prešiel aj výkon pasívne intermodulácie, tzv. PIM, ktorý umožňuje efektívnejšiu interakciu medzi jednotlivými mechanickými komponentmi antény. Vďaka CableFree má anténový systém o 80 % menej skrutiek a spojov. 

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

Začať diskusiu