Huawei P40 Lite na Slovensku

Lite verziu série P40 si môžete kúpiť nielen v Orangei alebo O2, ale už aj od bežných predajcov. Novinka bez podpory Google služieb ponúka 6,4'' Full HD displej a 4200 mAh batériu, ktorú za pol hodiny dobijete do 70 % kapacity.

Huawei P40 Lite patrí do kategórie AG smartfónov, teda takých, ktoré nepodporujú Google služby. Nenájdete v nich Google Play, ale vlastný aplikačný obchod App Gallery (AG).

O svoje prvé skúsenosti z krátkeho používania sa podelil kolega Richard vo videorecenzii. 

Ja aktuálne používam Huawei P40 Pro a moje poznatky sú o niečo optimistickejšie. Veľa mojich obľúbených aplikácií po doinštalovaní cez APKPure funguje úplne bez problémov, no sú niektoré, ktoré mi chýbajú. Napríklad Tatra banka a platenie mobilom. Kto je zákazníkom ČSOB alebo VÚB, tak je na tom lepšie, bankovú aplikáciu nájde.

Pokiaľ uvažujete nad kúpou AG smartfónu, skúste si na internete zistiť, či vaša obľúbená aplikácia je na takom zariadení funkčná alebo má aspoň nejakú alternatívu. 

Po hardvérovej stránke Huawei P40 Lite nič dôležité nechýba. Na 6,4'' obrazovke je použité Full HD+ rozlíšenie, nájdeme tu čipset Kirin 810, 6 GB operačnú pamäť a 128 GB úložisko. Pozor, na jeho rozšírenie však môžete použiť iba nový formát NM card od Huawei, microSD karty P40 Lite nepodporuje. 

Slušné výsledky ponúka hlavný 48 Mpix aj 8 Mpix širokouhlý fotoaparát. Od 2 Mpix kamery nemajte veľké očakávania. Určite poteší 4200 mAh batéria s rýchlym 40 W nabíjaním. Len 30 minút nabíjania stačí na doplnenie 70 % kapacity. Kompletné špecifikácie hľadajte v základnom infe

Huawei P40 Lite sa na Slovensku predáva za odporúčanú cenu 299 eur. Na výber máte tri farebné prevedenia: Midnight Black (čierna), Aurora Blue (modrozelená) a Sakura Pink (ružovomodrá). Každý, kto si novinku zakúpi, zároveň získa k 5 GB bezplatnému úložisku ešte navyše 15 GB v službe Huawei Cloud na 12 mesiacov.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

Začať diskusiu