Huawei odpovedá na najčastejšie otázky k momentálnej situácii

Strata licencií na Android vzbudila v používateľoch rôzne obavy. Huawei chce všetkých upokojiť a tvrdí, že aktuálne modely nebudú obmedzené. Budú fungovať tak ako doteraz. Výrobca pridal aj zoznam tých, ktoré aktualizuje na Android Q.

Podozrenia zo špionáže vyustili k tomu, že vláda USA uvalila na Huawei sankcie, ktoré majú viacero následkov. Niekoľko veľkých firiem dalo od čínskeho výrobcu ruky preč a dostal aj zákaz používať licencie Androidu pre budúce zariadenia.

Niet divu, že množstvo zákazníkov sa obáva, čo bude s výrobcom a jeho telefónmi ďalej. Huawei pri tejto príležitosti odpovedal na najčastejšie otázky, ktoré sa s celou kauzou spájajú.

Firma presviedča, že telefóny dostanú bezpečnostné a softvérové aktualizácie tak, ako doteraz. Nemusíte sa báť ani toho, že by bol z vášho telefónu automaticky odinštalovaný Android. Sťahovať a normálne používať bude možné aj aplikácie Facebook, WhatsApp či Instagram. V prípade notebookov bude systém Windows fungovať aj vrátane aktualizácií.

Svoj telefón sa nemusíte báť ani resetovať. Prístup k Androidu a jeho službám vám stále zostane a vzniknutá situácia neohrozí ani záručné podmienky, ktoré sa nemenia. Všetky aktuálne zariadenia od Huaweiu budú fungovať tak, ako doteraz.

Ak vlastníte niektorý z aktuálnych top modelov, nemusíte sa báť, že by ste nedostali aktualizáciu na pripravovaný Android Q.

Aktualizované budú tieto zariadenia:

P30 Pro P30 Mate 20 Mate 20 Pro PORSCHE DESIGN Mate 20 RS P30 lite P smart 2019 P smart+ 2019 P smart Z Mate 20 X Mate 20 X (5G) P20 Pro P20 Mate 10 Pro PORSCHE DESIGN Mate 10 Mate 10 Mate 20 Lite

Výrobca sa aj naďalej chystá predávať nové modely. Chce investovať do vývoja, aby mohol priniesť inovácie a tú najlepšiu používateľskú skúsenosť. Čo nás čaká s Huaweiom v budúcnosti ukáže čas. Podľa najnovších informácií má pracovať na vlastnom operačnom systéme, ktorý je vraj o 60 % rýchlejší než Android.

Zdroj: consumer.huawei.com


 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu