Hodinky Huawei Watch GT 2 Pro umožňujú inštalovať ďalšie aplikácie

S príchodom najnovšieho modelu inteligentných hodiniek Huawei prišla aj zákazníkmi žiadaná funkcia - možnosť inštalovať aplikácie tretích strán. Ponuka je zatiaľ skromná.

Smart hodinky Huawei (ale aj Honor) sú obľúbené pre svoj dizajn, dostupnú cenu, množstvo zdravotných aj športových funkcií a dlhú výdrž na jedno nabitie, kedy pri bežnom používaní stačí nabíjať raz za sedem až desať dní. 

Naopak nevýhodou, najmä v porovnaní s konkurentmi značky Samsung a Apple, bola nemožnosť doinštalovať si ďalší softvér. Museli vám stačiť aplikácie, ktoré do hodiniek nainštaloval výrobca.

S príchodom Huawei Watch GT 2 Pro (základné info) sa veci zmenili. Dostupný softvér hľadajte v mobilnej aplikácii Zdravie v časti Aplikácie. Možnosť inštalácie sa týkaja smart hodiniek Honor MagicWatch 2 a Watch GS Pro. 

Ponuka je síce zatiaľ veľmi skromná, ale softvér bude postupne pribúdať, a tak sa máme na čo tešiť. V čase písania článku bolo k dispozícii len sedem aplikácií. Skrátiť dlhú chvíľu vám pomôže napríklad logická hra Numpuz, Fit bude ako váš osobný tréner a názov apky Home Workout napovedá, že vyhýbať sa cvičeniu nemusíte ani v čase zatvorených fitnes centier. 

Zákazníci by zrejme ocenili možnosť doinštalovať viac známy softvér, ako sú Strava, Endomondo, Spotify či Deezer. Ako sa s tým Huawei vysporiada, ukáže čas. 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu