Hlavný produktový riaditeľ Juho Sarvikas opúšťa HMD Global a Nokiu

Obľúbený produktový riaditeľ bol často aktívny na Twitteri, kde lákal na novinky z portfólia Nokie. Zatiaľ nie je jasné, či sa objaví na jej udalosti, ktorá je naplánovaná už 8. apríla.

Juho Sarvikas je meno, ktoré sa vám zrejme spája predovšetkým s Nokiou. Ide o hlavného produktového manažéra, ktorý v HMD Global pôsobil vyše 15 rokov. Tešil sa veľkej popularite na Twitteri, kde rád lákal na novinky z portfólia Nokie, ktorá sa znova uchytila až pod krídlami HMD. O to viac mnohých prekvapil, keď na sociálnej sieti oznámil, že opúšťa HMD a teda aj Nokiu. 

Jeho ďalšie plány zostávajú záhadou. Nie je ani jasné, či bude prítomný na akcii, ktorú Nokia chystá už budúci mesiac a ktorej sme sa venovali v článku 8. apríla spoznáme nové Nokie. Očakáva sa, že pôjde o trojicu noviniek s modelovým označením G10, X10 a X20. Ďalšie podrobnosti nie sú známe. Úniky však hovoria, že séria G bude určená menej náročným používateľom. 

Modely X sa vraj zaradia do strednej triedy so Snapdragonom 480 a podporou sietí 5. generácie, kde zatiaľ Nokia v porovnaní s konkurenciou ťahá za kratší koniec. Od oficiálnych informácií nás delia necelé dva týždne. 

Zdroj: Twitter

 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu