Forza Horizon 5 ukázala svoju hrateľnosť a potvrdila dátum vydania

Fanúšikovia pretekárskej série Forza si prídu na svoje s novým dielom Horizon 5. Bude sa odohrávať v Mexiku, prinesie fotorealistickú grafiku, nový režim kampane a veľa ďalšieho.

E3 prezentácia Microsoftu bola plná hier a jednou z tých najočakávanejších bola určite nová Forza Horizon 5. Ide o prvú hru zo série, ktorá bola vyvinutá na Xbox Series X a využíva všetok potenciál novej konzoly. Autori sa pýšili najmä fotorealistickou grafikou, vďaka ktorej Forzu Horizon 5 pasovali za najkrajšiu pretekársku hru všetkých čias. 

Bude sa odohrávať v Mexiku a prinesie úplne nový režim kampane. Hráči v ňom budú skúmať svet a hľadať jedinečné miesta pre turistov. Kampaň doplní veľa nových režimov, ako napríklad vylepšený Battle Royale či mini-hra Pinata. Novinku si budete môcť užívať sami s NPC postavami ovládanými umelou inteligenciou alebo online s vašimi priateľmi. 

Samozrejmosťou sú aj rôzne technické vylepšenia, ktoré sa podľa autorov budú snažiť o najplynulejší online zážitok doteraz. Zmien sa dočkal aj systém počasia, ktorý bude špeciálne zameraný na rôzne prírodné úkazy, ako napríklad sopky. 

Forza Horizon 5 vyjde 9. novembra na PC, Xbox Series X, S, ale aj starší Xbox One. Na nových konzolách ponúkne 4K rozlíšenie, Ray Tracing a 60 snímok za sekundu. 

Zdroj: xbox.com


 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu