Elektrické kolobežky Bolt už aj v Prešove

V Bratislave, Košiciach a teraz už aj v Prešove môžete využívať na presun po meste elektrickú kolobežku Bolt v typickej zelenej farbe.

Na využívanie kolobežky potrebujete mať v mobile nainštalovanú aplikáciu Bolt. V rozhraní prepínate medzi automobilovou prepravou a elektrickou kolobežkou kliknutím na ikonu vpravo hore. 

Kolobežku odomknete oskenovaním QR kódu, ktorý sa nachádza na riadidlách. Odomknutie je v každom meste na Slovensku spoplatnené sumou 50 centov, za každú minútu strávenú na kolobežke zaplatí jazdec v Prešove 10 centov. V Bratislave a Košiciach stojí minúta jazdy 15 centov. Pri celodennom používaní je maximálna cena 25 eur. 

Po ukončení jazdy je potrebné nechať kolobežku v oblastiach vyznačených na mape v aplikácii tak, aby nikomu neprekážala. Pokiaľ ju necháte mimo vyznačenej oblasti, môže vám byť udelená 30-eurová pokuta.

Elektrické kolobežky budú rozmiestnené v centre mesta, v blízkosti autobusovej a vlakovej stanice, Prešovskej univerzity, sídlisk a na ďalších frekventovaných miestach. Nabité a dezinfikované kolobežky sú každé ráno rozvážané na určené miesta.

V Prešove je k dispozícii model Ninebot Max od Segway, v Bratislave a Košiciach sa využíva modulárny typ. Maximálna rýchlosť kolobežky je 25 km/h a na jeden nabíjací cyklus dokáže prekonať vzdialenosť približne 40 kilometrov. 

Ako to celé funguje a naše skúsenosti z niekoľkých jázd po Bratislave, sa dozviete z článku Vyskúšali sme elektrickú kolobežku Bolt.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

Začať diskusiu