EA Play Live: nový príbehový GRID, Battlefield Portal a remake Dead Space na Frostbite Engine

Známy vydavateľ má za sebou väčšiu online prezentáciu, kde predviedol niekoľko titulov. Fanúšikov pretekov poteší návrat značky GRID s prepracovaným príbehovým režimom, ukázala sa zaujímavá indie hra a oficiálne potvrdený bol aj remake Dead Space.

Electronic Arts má za sebou svoju online prezentáciu EA Play Live, na ktorej predstavil svoje novinky. Stream otvoril návrat pretekárskej značky GRID s podtitulom Legends. Na hre pracujú ostrieľaní Codemasters, ktorí sú súčasťou EA už nejaký piatok. Novinka ponúkne prepracovaný príbehový režim, 130 tratí či takmer 100 vozidiel rôznych značiek a kategórií. Vydanie GRID Legends je naplánované niekedy počas budúceho roka na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. 

Noviniek sa dočká aj obľúbená multiplayerovka Apex Legends, ktorú čaká aktualizácia s názvom Emergence. Príde už 3. augusta a prinesie nové skiny, zbraň, balíčky, zmeny na mape a ďalšie drobnosti, o ktorých sa dozvieme bližšie k vydaniu. Bude zdarma a príde na všetky platformy, kde je Apex dostupný. 

Okrem toho sa ukázala aj nová značka Lost In Random, spadajúca pod EA Originals. Ide o menší akčnú adventúru s prvkami puzzle, ktorá bola oznámená ešte pred rokom. Pracujú na nej Zoink Games, známi najmä ako tvorcovia Fe. Vezme nás do temného fantasy sveta, kde osud každého človeka určuje hod kockami. Predstavenie príbehu doplnila aj ukážka hrateľnosti s dátumom vydania 10. september. Hra príde na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. 

Zopár noviniek sa dočká aj nedávno vydaná multiplayerovka Knockout City, ktorú na streame striedal Battlefield Portal. Ide vlastne o akúsi online platformu, ktorá spája rôzne aspekty série Battlefield, vrátane časových období minulosti, súčasnosti a budúcnosti. Celá ponuku obsahu budú mať navyše plne pod kontrolou samotní hráči, ktorí tak môžu kombinovať mapy, zbrane, vozidlá, postavy, vybavenie či iné prvky z rôznych dielov série Battlefield. 

Zlatým klincom celej prezentácie bol oficiálne potvrdený remake kvalitného hororu Dead Space, o ktorom sa šuškalo už dlhší čas. Úniky sa tak napokon potvrdili a opäť nás čaká mrazivý výlet do vesmíru. EA však neprezradilo žiadne ďalšie podrobnosti a hru odprezentoval iba krátky trailer, ktorý lákal na hlavného hrdinu Isaca Clarka a temné priestory známej vesmírnej lode USG Ishimura.  

Vieme len to, že ide o kompletný remake, tentokrát postavený na poslednom Frostbite engine. Pracuje na ňom EA Motive a mal by vyjsť iba na PC a konzoly súčasnej generácie. Ďalšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe. 
Zdroj: ea.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu