Dostali ste nový smartfón? Poradíme vám, ako ho skrotiť

Stali ste sa vy alebo niekto z vašich blízkych prvýkrát majiteľom smartfónu? Dnes vám teda ponúkneme zopár tipov, ktoré vám pomôžu s nastavením zariadenia, prenosom kontaktov aj pripojením na internet.

Smartfóny sú dnes zvyčajne dotykové zariadenia a najčastejšie v nich beží operačný systém Android. Nájdeme ich v rukách každej vekovej kategórie, vrátane seniorov. Možno ste ním obdarovali na Vianoce svojich rodičov alebo babku či dedka. 

S vysvetlením funkcií, prvým nastavením a ovládaním vám môžu pomôcť naše staršie, no stále aktuálne videá, ktoré sme pripravili v rámci seriálu Som smart. Všetkých šesť dielov nájdete na našom YouTube kanáli Fony.sk.

Prvý diel s názvom Čo je smartfón vysvetlí rozdiel medzi klasickým tlačidlovým telefónom a dotykovým smartfónom, kde vhodné zariadenie kúpiť a koľko doň investovať. 

Pre čerstvého majiteľa bude vhodné druhé video Prvé zapnutie nového smartfónu. Dozvie sa základné informácie o nabíjaní, obsahu balenia a rozdieloch medzi starým microUSB a novším USC-C konektorom. 

Vo videu vás prevedieme všetkými krokmi, ktoré vás čakajú po prvom zapnutí chytrého telefónu, vrátane vytvorenia nového Gmail účtu, pokiaľ žiadny zatiaľ nemáte. Bez neho by ste nemohli sťahovať aplikácie z obchodu Play.

V treťom videu s názvom Prenos kontaktov do nového smartfónu sa venujeme okrem možností uloženia a synchronizácii všetkých potrebných telefónnych čísel aj vloženiu SIM karty či pamäťovým kartám. 

Video Ovládanie smartfónu ľavou zadnou vysvetlí rozdiel medzi hardvérom a softvérom, ako nájsť v telefóne to, čo práve potrebujete, ako si uporiadať aplikácie, a čo spraviť, keď si chcete priblížiť text, obrázok či údaj na mape. 

A nemôžu chýbať ani informácie o tom, ako chrániť obsah mobilu pred cudzími očami a ako ostať pripojený na internet aj mimo domu, teda bez dosahu domácej Wi-Fi siete. 

Všetky videá nájdete pokope na našom YouTube kanáli Fony.sk

Diskusia k článku:

Začať diskusiu