Avatar: Frontiers of Pandora je nová akčná adventúra od tvorcov The Division

Prezentácia Ubisoftu predsa len prekvapila a priniesla prvú ukážku z pripravovanej Avatar hry. Pôjde o akčnú adventúru z prvého pohľadu, ktorá sa bude odohrávať v otvorenom svete planéty Pandora.

Tohtoročná E3 konferencia je skôr sklamaním a zatiaľ nepriniesla veľa zaujímavých a očakávaných titulov. O to viac zažiarila akčná adventúra z pohľadu prvej osoby - Avatar: Frontiers of Pandora, ktorú na svojej prezentácii ukázal Ubisoft. Novinka sa odohráva vo vesmíre značky Avatar, ktorý na filmové plátna preniesol James Cameron. Prinesie však samostatný, doteraz nevídaný príbeh. 

Pozrieme sa v ňom na ústredný konflikt medzi ľuďmi a modrými obyvateľmi planéty Pandora, známymi ako Na’vi. Hra bola prvýkrát oznámená v roku 2017 a doteraz sa jej úspešne darilo vyhýbať únikom. Pracuje na nej štúdio Massive Entertainment, ktoré je známe najmä hrami The Division a The Division 2. 

Beží tiež na rovnakom Snowdrop Engine a vzniká aj v spolupráci s firmami Lightstorm Entertainment či Disney, pod ktorý značka Avatar po odkúpení štúdia 20th Century Fox (teraz 20th Century Studios) patrí. 

Avatar: Frontiers of Pandora nás v novom príbehu zoberie za západnú hranicu a ukáže doteraz nevidené časti planéty Pandora. Celé sa to bude odohrávať v otvorenom svete, ktorý bude možné skúmať. Vydanie je naplánované niekedy počas budúceho roka na PC, nové konzoly PS5 a Xbox Series X, ale aj streamovacie služby Stadia a Luna. Na prvú ukážku hrateľnosti zatiaľ stále čakáme. 

Zdroj: massive.se

Diskusia k článku:

Začať diskusiu