Apple TV+ odštartuje v novembri s cenou 4,99 € mesačne

Konkurent obľúbeného Netflixu ponúkne vlastný obsah. Nebude chýbať dráma, komédia ani program určený pre detského diváka. Jedno predplatné môže zdieľať až šesť používateľov.

Streamovacia služba Apple TV+ bola prvýkrát oznámená na marcovej konferencii Applu a vyvolala veľký záujem. Novinke smu predstavili v článku Apple TV a TV+: Rozšírenie do 100 krajín a konkurent Netflixu s mesačným predplatným.

Mesačný poplatok s lákavou cenou 4,99 eur je výrazne nižší, než napríklad u Netflixu, kde za obsah v 4K rozlíšení s možnosťou pozerať filmy na štyroch zariadeniach v rovnakom čase, zaplatíte 11,99 eur. Účet Standard HD s dvomi zariadeniami stojí u Netflixu 9,99 eur mesačne. Výhodou Netflixu je ale možnosť stiahnuť si vybraný film alebo seriál, a pozerať ho offline. 

Apple spolupracoval na obsahu so zvučnými menami ako Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan, Jon M. Chu a ďalšími. Dokumenty, seriály a príbehy budú sprístupnené priamo v Apple TV aplikácii. Samozrejme bez reklamy. 

Počas keynote sme sa dozvedeli, že k nákupu iPhonu, iPodu, touch, Macu, iPadu či Apple TV získa zákazník službu na jeden rok zadarmo

Apple TV+ štartuje 1. novembra, po 7-dňovej trial verzii zaplatíte mesačne už spomínaných 4,99 eur. Jeden účet je prístupný až pre šesť členov rodiny. K dispozícii bude 4K HDR obsah. Apple TV+ budú podporovať aj niektoré smart TV, streamovacie boxy a adaptéry. 

Diskusia k článku:

Začať diskusiu