Android 11 je tu. Google vydal oficiálnu verziu

Po niekoľkých beta verziách, sprístuplnil Google stabilnú verziu operačného systému Android 11 na prvé zariadenia.

Najnovšia platforma je podľa Googlu zameraná na komunikáciu, správu pripojených zariadení a ešte lepšie postráži súkromie. Podrobné informácie o novinkách v novom systéme sme vám priniesli v júnovom článku Android 11 beta je už k dispozícii na stiahnutie.

Po kliknutí na obrázok v článku sa spustí animácia.

Aby sa uľahčila a zjednodušila komunikácia v telefóne, systém presunie všetky vaše konverzácie z viacerých komunikačných aplikácií do vyhradeného priestoru v sekcii upozornení. Všetky budú na jednom mieste. Súčasťou Androidu bude komunikačná aplikácia Google Meet.

Po kliknutí na obrázok v článku sa spustí animácia.

Jednotlivé konverzácie môžete označiť podľa priority a takto označené konverzácie budú mať nastavenú dôležitosť aj pri režime Nerušiť. Novinkou bude funkcia Bubbles, ktorá pomôže reagovať a viesť dôležité konverzácie bez prepínania medzi aktuálnou úlohou a aplikáciou správ.

Po kliknutí na obrázok v článku sa spustí animácia.

Nové ovládacie prvky médií umožnia rýchle a jednoduché prepínanie zvukového obsahu medzi zariadeniami. Z telefónu do slúchadiel, reproduktorov alebo do televízora. 

Využiť môžete jednorazové udelenie prístupu k vášmu mikrofónu, kamere alebo polohe. Keď bude aplikácia potrebovať prístup k týmto senzorom aj na budúce, bude musieť znova požiadať o povolenie.

Stabilná verzia Androidu 11 je postupne doručovaná na telefóny Pixel 2/2 XL , Pixel 3/3 XL , Pixel 3a / 3a XL a Pixel 4/4 XL, niektoré modely OnePlus, Xiaomi, Oppo a Realme. V spolupráci s ostatnými značkami sa v priebehu nasledujúcich týždňov a mesiacov dostane na ďalšie zariadenia. 

Zdroj. blog.google.com

Diskusia k článku:

Michal09.09.2020 - 21:41 Trvalý odkaz

Hneď po prečítaní článku som skúsil na pixel 3a aktualizáciu a naozaj potvrdzujem , ze Android 11 je tu :)

Celá diskusia 1 príspevok