Ako preniesť fotografie a videá z iCloudu Applu do úložiska Google Photos

Možno uvažujete nad prechodom z iOS na Android a chceli by ste mať všetky svoje fotky a videá z iCloudu uložené v Google fotkách. Apple umožňuje prenos médií.

Donedávna to nebolo také jednoduché importovať dáta z aplikácie Apple Fotky do iného cloudového úložiska. Teraz môžete naraz preniesť fotografie a videá spojené s vaším Apple ID do služby Google Fotky. Prenosom neprídete o obsah v iCloude, do služby Googlu sa odošlú kópie. 

Apple na svojom webe upozorňuje, že celý proces prenosu môže trvať tri až sedem dní. Tento čas potrebuje na overenie vašej žiadosti a uskutočnenie prenosu. Niektoré údaje a formáty dostupné vo Fotkách iCloud, napríklad Inteligentné albumy, Živé fotografie alebo niektoré súbory RAW, nemusia byť pri prenose obsahu do inej služby k dispozícii. 

Podmienkou prenosu je zapnuté dvojfaktorové overovanie a dostatok úložného priestoru v cloudovej službe Google. Nezabudnite, že Google ruší neobmedzené úložisko pre Google fotky a od 1. júna 2021 už zálohovanie vašich fotografií nebude bezplatné. Po novom sa bude už každá fotografia či video ukladať do základného 15 GB úložiska. Ak máte malú kapacitu úložiska, musíte si ju pred prenosom obsahu z iCloudu Applu navýšiť. 

Ak ale prenos stihnete do 1. júna 2021, teoreticky by sa vás dátové obmedzenie nemalo týkať a prenesené fotografie v službe Googlu by mali ostať uložené, aj keď budete mať prekročenú 15 GB kapacitu. Ako sme písali v článku Neobmedzené úložisko pre Google fotky končí, nové pravidlá sa týkajú iba obsahu, ktorý nahráte do Google Fotiek po stanovenom dátume. Všetko, čo si stihnete zálohovať predtým, sa bude riadiť podľa do vtedy platných neobmedzených pravidiel. 

O prenos musíte požiadať cez stránku privacy.apple.com -> Prenos kópie dát. Uvidíte počet fotografií a videí, a celkový objem dát, ktoré budú prenesené do služby Google Photos. Na výber máte aj možnosť preniesť iba fotografie alebo iba videá. 

Preventívnym riešením, ako mať všetky fotografie a videá nielen v iCloude, ale aj v Google Fotkách, je mať zapnuté automatické nahrávanie z iPhonu alebo iPadu. Funguje to bez väčších problémov a máte tak svoje cenné zábery zálohované v dvoch službách naraz.  

Zdroj: apple.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu