Samsung Z

Prvý smartfón výrobcu s OS Tizen 2.2.1 prináša štvorjadrový 2,3 GHz procesor, 4,8'' HD displej, 8 Mpix fotoaparát, snímač odtlačkov prstov i tepovej frekvencie, NFC, infraport a 2 600 mAh batériu.

Základné parametre:

OS: Tizen 2.2.1

chipset: ???

procesor: štvorjadrový 2,3 GHz

grafický procesor: ???

frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 Mhz + LTE

rozmery: 138 x 70 x 9 mm,

hmotnosť: 136 gramov

displej: Super AMOLED, dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 720 x 1 280 b., uhlopriečka 4,8'' (122 mm)

fotoaparát: fotoaparát 8 Mpix, LED blesk, autofókus, nahrávanie videí,

predná kamera: 2,1 Mpix

pamäť: pamäť 2 GB RAM + 16 GB ROM + microSD karta (do 64 GB),

globálny prenos dát: prenos GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do ??? Mbps), HSUPA (do ??? Mbps),

lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, prenos Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), NFC

hudba: hudba MP3 prehrávač, 3,5 mm jack, snímač odtlačkov prstov, infraport, snímač tepovej frekvencie,

ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, gps GPS, Glonass, akcelerometer,

batéria: Li-Ion batéria 2 600 mAh

SAR: ??? W/kg (norma 2 W/kg),

Cena a dostupnosť: neuvedená / Q3 2014

Neobsahuje/nepodporuje: xenónový blesk, HDMI, pravdepodobne FM rádio,

Softvérová verzia testovaného telefónu: zatiaľ netestovaný

Obsah balenia: neznáme

Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.

Samsung uviedol svoj prvý smartfón s operačným systémom Tizen, konkrétne vo verzii 2.2.1. Po málo úspešnom systéme Bada sme zvedaví, ako používatelia novú platformu prijmú. Nie je to však prvé zariadenie s OS Tizen od Samsungu. Aj nové smart hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo disponujú novou platformou.

Novinka sa od portfólia s Androidom líši už na prvý pohľad, a nám neostáva podotknúť iné, než že konečne. Po pravde, opozeraný dizajn, pri ktorom sa jeden model telefónu podobal na druhý, a menej zasvätený používateľ ťažko rozpoznal o ktorý ide, je vzhľad nového Samsungu Z príjemným osviežením. Telefón je vybavený tenkým, hranatým dizajnom s prísnymi líniami. Len pohľad na zadnú stenu nenechá zrejme nikoho na pochybách, že sa pozerá na prístroj od Samsungu. Opäť sa stretávame s koženým vzhľadom a prešívaním, ako ho poznáme od uvedenia modelu Galaxy Note 3. Na výber bude z dvoch farieb: čiernej a elegantnej zlatej.

Samsung Z má pod "kapotou" štvorjadrový procesor s taktom 2,3 GHz, 2 GB operačnú pamäť RAM a 16 GB vnútorného priestoru. Na uloženie multimediálnych súborov a dokumentov budete môcť použiť aj microSD kartu do veľkosti 64 GB. Predná strana patrí 4,8-palcovému Super AMOLED displeju s rozlíšením 720 x 1 280 bodov a 2,1 Mpix prednej kamere. Pod displejom nechýba nami obľúbené hardvérové tlačidlo, ktoré by malo ukrývať snímač odtlačkov prstov. Vypínač, klávesy ovládania hlasitosti, 3,5 mm jack a microUSB konektor nájdeme po stranách zariadenia. Vzadu je umiestnený objektív 8-megapixelového fotoaparátu s automatickým zaostrovaním a prisvetľovacou diódou, nechýba ani snímač tepovej frekvencie, prvýkrát uvedený pri Galaxy S5.

Z rovnakého modelu si novinka prevzala niektoré fitnes funkcie, ale aj Ultra Power Saving Mode, ktorý dokáže kompletne vypnúť zbytočné farby v prostredí operačného systému. Budete sa tak síce pozerať len na čiernobiely smartfón, no Samsung pri Galaxy S5 sľuboval, že na zostávajúcich 10 % batérie zvládne ešte ďalších 24 hodín v standby režime. Či sa podobné hodnoty vzťahujú aj na Samsung Z výrobca neprezradil. Kapacita batérie je 2 600 mAh, čo je o 200 mAh menej, než pri es päťke. Medzi špecifikáciami nechýba podpora rýchlej dátovej siete HSPA, LTE, Wi-Fi, GPS, Glonass, Bluetooth 4.0, NFC ani infraport. FM rádio pravdepodobne nenájdeme.

Samsung Z sa má začať predávať v treťom štvrťroku 2014 najskôr v Rusku, ďalšie trhy by mali nasledovať o niečo neskôr. Cenu smartfónu sme sa zatiaľ nedozvedeli.

Diskusia k článku:

Bejo 02.06.2014 - 16:48

S fullhd by som uvažoval

janesbond102.06.2014 - 19:48 Trvalý odkaz

Všetko to bude o podpore , množstve aplikácií a kvalite a cene fónov. Nový OS vo svete v ktorom už iné OS ovládli masy to bude mať ťažké.. snáď neskončí ako Bada .

Celá diskusia 9 príspevkov