Samsung Gear Fit: Bluetooth náramok nielen pre športovcov

Samsung rozširuje rad nositeľných smart vecí tzv. wearables. K dvom smart hodinkám pribudol vode odolný fitness náramok. Zmeria vám tep, spočíta kroky a upozorní na prichádzajúci hovor či správu. (živé fotografie + video)

Na tohtoročnom MWC v Barcelone predstavil Samsung okrem smart hodiniek Gear 2 a Gear Neo aj smart náramok Gear Fit.

Niektoré funkcie majú spoločné, no jeho cieľovou skupinou sú skôr aktívne žijúci používatelia a športovci.

Všetky potrebné informácie sa zobrazujú na zakrivenom Super AMOLED displeji s uhlopriečkou 1,84 palca a rozlíšením 432 x 128 bodov.

Po spárovaní s kompatibilným smartfónom značky Samsung prostredníctvom Bluetooth 4.0 vás náramok upozorní na prichádzajúci hovor, prijatú SMS správu, pripomienku, alarm alebo e-mail.

Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.

Na vnútornej strane hodiniek sa nachádza merač tepovej frekvencie, ktorý informuje o počte úderov srdca za minútu. Počet krokov vám zas odmeria pedometer. Medzi senzormi nájdeme ešte akcelerometer a gyroskop. Gear Fit bude dobrým spoločníkom aj v zhoršených poveternostných situáciách. Certifikácia IP67 prezrádza, že je prachotesný a vodeodolný do hĺbky jedného metra po dobu tridsiatich minút.

Rozmery hlavnej časti náramku sú 23 x 57 x 12 milimetrov. Hmotnosť 27 gramov na ruke ani neucítite. Náramok poháňa batéria s kapacitou 210 mAh. Výrobca udáva 3 – 4 dni výdrže pri klasickom a 5 dní pri miernejšom používaní. Remienok na Gear Fit je vymeniteľný.

K dispozícii bude čierna, oranžová a sivá verzia. Cena ani dostupnosť zatiaľ neboli upresnené.

Na jeden záber: MWC 2014: Samsung Gear fit

Cestu a ubytovanie redaktora na MWC 2014 zabezpečila spoločnosť Samsung. Ďakujeme!

Zdroj: samsungmobilepress.com

Diskusia k článku:

kajs 25.02.2014 - 10:29

Tak toto sa mi pači krajšie jak cela S5 :D

Peter25.02.2014 - 10:51 Trvalý odkaz

S fitnes naramkami sa roztrhlo vrece, ale mohli by spravit aj nieco pre pasivnych sportovcov, napr. naramok s IR ovladanim na TV :)

Celá diskusia 8 príspevkov