Nové príslušenstvo pre Android od Sony Ericssonu

Sony Ericsson na výstave CES 2012 v Las Vegas predstavil nielen nové modely telefónov, ale aj inteligentné príslušenstvo pre platformu Android.

Smart Wireless Headset Pro je inteligentná bezdrôtová náhlavná stereo súprava na báze technológie Bluetooth, ktorá pri odpojení od telefónu funguje aj ako samostatný MP3 prehrávač a rádio. Headset určený pre smarfóny na báze OS Android, má okrem výborného zvuku viacero funkcií.

Smart Headset

Na displeji súpravy môžu používatelia čítať textové správy, vidieť prichádzajúce hovory, pristupovať k notifikáciám aplikácie kalendár a ešte omnoho viac. Podporuje pamäťové SD karty a v balení sa nachádza 2 GB karta.

Xperia Smart Tags sú malé žetóny s technológiou NFC, ktoré sa používajú na spustenie predkonfigurovaných nastavení pri ich bezkontaktnom styku s kompatibilným smartfónom. Xperia Smart Tags fungujú s akýmkoľvek smartfónom s aktivovaným NFC.

Smart Tags

Jednoduchým dotykom telefónu s aktivovaným NFC s tagom SmartTag, ktorý má tvar a veľkosť malého žetonu, aktivujete v telefóne prednastavený profil. Napríklad môže byť SmartTag pre budík pri posteli alebo pre GPS aplikáciu vo vašom automobile. Tieto profily možno jednoducho upraviť tak, aby vyhovovali každému podľa jeho potrieb.

SmartWatch je príslušenstvo vo forme mikrodispleja určeného na komunikáciu so smartfónom Android prostredníctvom technológie Bluetooth. Umožňuje bezdrôtový prístup k hovorom, správam a aplikáciám. Používatelia môžu napríklad diskrétne pristupovať k textovým správam, aktualizáciám sociálnych sietí a ovládať hovory alebo hudbu.

Smart Watch

Displej je upevnený na remienku a dá sa nosiť ako hodinky. SmartWatch bude možné personalizovať prostredníctvom aplikácií v Markete.

SmartDock je dokovacia stanica pre Sony Xperia Ion. HDMI dokovacia stanica, ktorá premení telefón na mini PC jeho pripojením k USB klávesnici, myši a televíznemu prijímaču s veľkou obrazovkou.

Smart Dock

Cena ani dostupnosť príslušenstva nebola zatiaľ zverejnená, no dá sa predpokladať, že na trh sa dostane spolu s novými modemi smartfónov v prvom štvrťroku 2012.

Zdroj: tlačová správa a developer.sonyericsson.com

Diskusia k článku:

Martin Ivičic 11.01.2012 - 10:06

Asi fakt potom pouvazujem nad Sony Xperia S kedze taketo prislusenstvo sa mi fakt hodi a k mojmu Galaxy Note asi nic nebude ;)

nerd11.01.2012 - 14:25 Trvalý odkaz

raz tu bola diskusia o tom ako sa motorola "priblizi" svojimi telefonmi k sony :D vidim ze sony pre tento rok nakomplet okopirovalo portfolio prislusenstva motoroly ktore ponuka k svojim smartfonom a dokonca skopcili aj motoactv :D pecka

nerd12.01.2012 - 13:07 Trvalý odkaz

ok beriem spat :D motoactv je samotne zariadenie s gps, kdezto smartwatch je v podstate iba externy displej.
motoactv bol predstaveny pred rokom

docertabum13.01.2012 - 11:31 Trvalý odkaz

uz sa tesim na tie "hodinky". chcel som si kupit prvu verziu, ale vela ludi sa stazovalo na kde-co. Hadam dvojka bude vychytanejsia....

Celá diskusia 5 príspevkov