Alcatel E159

Základné info o low-end véčku Lacné véčko s netradičným dizajnom pre menej náročných užívateľov.

Na náš trh sa blíži jedno zaujímavé véčko s netradičným dizajnom a výbornou cenou.

Základná charakteristika:

konštrukcia: véčko,

OS: vlastný,

frekvencie: 900/1800 MHz,

rozmery: 83 x 43 x 22 mm,

hmotnosť: 83 gramov,

displej: monochromatický, farebná fólia, 102 x 80 b.,

pamäť: 250 kontaktov,

správy: SMS (asi T9), EMS,

zábava: 2 hry, 16-hlasé MIDI,

batéria: Li-Ion, 650 mAh,

výdrž: do 5 h hovoru/250 h pohotovosti.

Mrzí ma, že som doteraz nemal možnosť Alcatel E159 držať v ruke, ale predpokladám, že konštrukcia nebude najhoršia. Keď som mal kedysi v ruke véčko Alcatel C651 z nového modelového radu, konštrukciu som hodnotil ako dobrú.

Alcatel si dáva vždy záležať na kvalitnej klávesnici, a tak verím, že tomu nebude inak ani v tomto prípade. Véčko umožní použitie väčších tlačidiel, čo je určite dobrou správou.

Externý displej nahradili 3 podsvietené ikony pre informáciu o zmeškanej udalosti (správa, hovor a...ikona signálu?). To je lacné a veľmi šikovné riešenie.

Funkčná výbava Alcatelu E159 je zrejme úplne zhodná s Alcatelom E158, ktorý sme nedávno recenzovali. Displej je zhodný, funkcie na 99 % tiež. Otázkou je len prítomnosť WAP-u, ktorú ja osobne nepredpokladám, ale niektoré svetové servery ju prezentujú (v tomto smere odporúčam prečítať si článok Naozaj ste verní kvalitným informačným zdrojom?).

Zvláštnosťou Alcatelu E159 je monochromatický displej s farebnou fóliou. Akonáhle sa mi tento prístroj dostane do rúk, opíšem vám tento prvok podrobnejšie. Ani ja sám si neviem veľmi dobre toto riešenie predstaviť.

Alcatel E159 je príjemným spestrením skupiny low-endov na našom trhu.

Diskusia k článku:

Martin Hombauer 01.11.2005 - 00:00

Vratko: ..funkciami jednoduchy, pekny..namiesto ext. displeja 3 podsvietene ikonky - sympaticke (este by bodli male hodinocky)..fakt sa mi paci, ozajstny low-end pre nenarocnych :)

anonymous07.11.2005 - 13:14 Trvalý odkaz

Martina: Aj ja sa pridávam k názoru, že ide o zaujímavé low-endové vé?ko, len škoda, že na internete nie sú podrobnejšie fotky a informácie o tomto telefóne (napr. farba podsvietenia ...)

anonymous09.11.2005 - 00:33 Trvalý odkaz

jixxie: woow, tak ta vnejsi strana tohohle broucka me zaujala jako zadnej jinej mobil, skoda ze uz si stejny styl nedrzi uvnitr, to uz je seda mys.

Celá diskusia 7 príspevkov